Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 91,100 εγγεγραμμένα μέλη και 719,601 μηνύματα σε 22,851 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 509 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μεριμνούμε για τα ζωάκια μας σε περίπτωση έλλειψης τροφής λόγω πανδημίας

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,795 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:33, 11-03-20:

Χωρίς καμία διάθεση πανικού και κινδυνολογίας ,άνοιξα αυτό το θέμα επισήμανσης για το ζήτημα της πανδημίας πλέον του κορονοιού σε σχέση με πιθανή έλλειψη τροφων για τα ζωακια μας .

Πλεον πανδημια κηρυξε ο ΠΟΥ τον κορονοιό.

https://www.enikos.gr/international/...-pandimia-tora
Ηδη υπαρχουν οι πρωτες ελλειψης σε ηλεκτρονικα ηδη που φτιαχνονται στην Κινα καθως δεν προσερχονται στην εργασια τους στα εργοστασια ,οποτε και αρχιζουν να παρατηρουνται οι πρωτες ελλειψεις.
Αυτο με εβαλε σε σκεψεις για τα ζωακια μας και τις τροφες τους.
Μπορει σε γατοτροφες ,ζωοτροφες θα ελέγα ,διοτι πολλοί έχουν και αλλα ζωακια ,να μην παρατηρηθουν ποτε,αλλα μπορει και ναι... και νιωθω υποχρεωμενη να το επισημανω για οσους δεν το εχουν σκεφτει.

Αν γινει κατι αναλογο σαν την Ιταλια (δεν λεω καν σαν την Κινα ) και δεν χρειαζεται να γινει στην Ελλαδα αλλα στην χωρα προελευσης της ζωοτροφης που αγοραζουμε ανετα μπορει να παρατηρηθει ελλειψη ,και επειδη ισως να μην πηγαινουν στην εργασια τους οι εργατες αλλα και απο αυξημενη ζητηση.

Η γιαγια μου έγεγε καλιο γαιδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε .

Ειχα παρει μολις ακανα 5,400 κιλα,παρηγγειλα μολις αλλη μια.
Αληθεια σας το λεω προτιμω να μην εχω να φαω εγω,αλλα οχι η Μαγια μου .

Κανενας πανικος,απλα λιγη προνοητικοτητα για παν ενδεχομενο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitradra (Δημητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitradra
H Δημητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 938 μηνύματα.

H dimitradra έγραψε στις 21:37, 12-03-20:

Έφη μου το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ χθες.... Πως καλό θα ήταν να προνοησουμε, για κάθε ενδεχόμενο, να έχουμε απόθεμα τροφής για τα ζωάκια μας. Αυριο το μεσημέρι γυρνώντας από τη δουλειά μου θα πάω να πάρω άλλο 1 σακούλι για τις αγάπες μου - ίσως και 2 (γιατί το ένα δεν φτάνει ούτε για μήνα)... Να υπάρχει στοκ!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 36,795 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:43, 12-03-20:

Αρχική Δημοσίευση από dimitradra
Έφη μου το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ χθες.... Πως καλό θα ήταν να προνοησουμε, για κάθε ενδεχόμενο, να έχουμε απόθεμα τροφής για τα ζωάκια μας. Αυριο το μεσημέρι γυρνώντας από τη δουλειά μου θα πάω να πάρω άλλο 1 σακούλι για τις αγάπες μου - ίσως και 2 (γιατί το ένα δεν φτάνει ούτε για μήνα)... Να υπάρχει στοκ!!!!!
Χαχαχαχαχαχ,.ημουν σιγουρη οτι εσυ ειδικα θα με καταλαβαινες !
Ναι ρε συ ,διοτι εκτος των αλλων μπορει να μπουμε σε αναλογη καραντινα οπως της ιταλιας τιποτα δεν αποκλειεται πλεον μην εχουμε και το αγχος αυτο ,σωστα ;
Πουφ....τι κατασταση και αυτη γμτ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μια περίπτωση νεογέννητου - Από Παυλίνα01
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-03-19 στις 10:31.
    • Σοβαρή περίπτωση αναπνευστικού - Από tziortzio
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-03-14 στις 11:26.
    • Μια διαφορετική περίπτωση... - Από Katri_Marcell
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-09-10 στις 13:41.
    • Σε περίπτωση εκτάκτου - Από aser
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-05-09 στις 00:14.
    • Ιδιόμορφη περίπτωση - Από Efthymios
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νέα γάτα στο σπίτι!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-08 στις 08:17.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους