Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 146,310 εγγεγραμμένα μέλη και 714,452 μηνύματα σε 22,618 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 477 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Φιλοζωικές οργανώσεις

ΑΝΝΑ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πανω απο 30... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ έγραψε στις 18:19, 07-09-07:

Παιδια θελω να γραφτω σε καποια φιλοζωικη οργανωση,δηλαδη να δινω συνδρομη βασικα γιατι ενεργα εδω στη Λαρισα δεν ξερω αν μπορω να συμμετεχω.Παλαιοτερα ημουνα στη wwf και στον αρκτουρο.Τωρα λεω να γραφτω στη φιλοζωικη εταιρια.Πως μπορω να ειμαι σιγουρη οτι θα πανε τα λεφτα εκει που πρεπει?Οτι φαιρονται καλα στα ζωακια?εχετε κατι υποψιν σας???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 18:28, 07-09-07:

Εγώ πάντως σκέφτομαι να βοηθάω τον Άργο που ειναι η Γιασμιν, δες αυτό το ποστ πχ https://forum.mycat.gr/showthread.php?t=24922, η Γιασμιν εχει τη διευθυνση του συλλογου στην υπογραφή της.

Κι εγώ στην ίδια φάση με ε΄σενα ειμαι. Μπορώ να διαθέσω κάποια λεφτά αλλά όχι χρόνο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΑΝΝΑ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΝΝΑ
H ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (πανω απο 30... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H ΑΝΝΑ έγραψε στις 18:34, 07-09-07:

Δεν ειναι οτι δεν εχω χρονο αλλα εδω δεν υπαρχει τπτ να κανω για να βοηθαω.Μονο οτι μαζευω απο τον δρομο.Μακαρι να ημουνα σε μια πολη με οργανωμενο φιλοζωικο σωματειο να βοηθουσα και με αλλους τροπους...

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,153 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 21:17, 07-09-07:

Εγω θα σου προτεινα να δεις λιγο εδω εχω βαλει καποια βασικα που πρεπει να ξερεις καθως και μια λιστα απο σωματεια. Παντα λεω οτι ο καλυτερος τροπος να ελενξεις ειναι να δεις το σαιτ τους και να κανονισεις μια συναντηση τηλεφωνικα η απο κοντα.

Ρωτησε αυτα που εχεις επισημανει οτι σε ενδιαφερουν ολες σου τις αποριες και ακουσε και τι φημες κυκλοφορουν. Γενικα τα καλα σωματεια τα σοβαρα δεν θαβουν το ενα το αλλο πχ αλλα κοιταζουν να συνεργαζονται. Τα περισσοτερα σοβαρα συνεργαζονται και με την GAWF.

Μια λυση ειναι λοιπον να ρωτησεις με ποιουσ φορεις συνεργαζονται, σ τι πεδια δρουν πχ μονο για αδεσποτα? για αγρια ζωα? για τι? κανε την ερευνα σου και οταν καταληξεις εαν θελεις σου λεω κι εγω την γνωμη μου.

Παντως εχε υποψην οτι αποτελουνται κι αυτα απο ανθρωπους και μπορει πχ ο γραμματεας η ο προεδρος ενος σωματειου να σου φανει αχωνευτος ενω να βρεις ενα μελος πολυ σραστηριο με το οποιο να μπορεις να συνεργαστεις. Κι εγω στον Αργο ουτε ολους τους ξερω ουτε μπορω να πω για τον καθενα τι κανει, αλλα για την προεδρο και 10 - 15 ενεργα μελη ειμαι σιγουρη γιατι τους εχω ζησει πια.

Γι αυτο δοκιμασε στην αρχη με καποιο δωσε λιγα χρηματα και δες τι γινεται εαν δεις οτι εχει ενδιαφερον ανταποκριση και σε ενημερωνουν( πχ η Gawf που ειναι πιο μεγαλο σωματειο, στελνει τριμηνιαιο περιοδικο, εμεις που ειμαστε πιο μικρο με μικροτερες δυνατοτητες στελνουμε εμαιλ σε οσους εχουν οταν μπορουμε).

Εξισου μπορεις να δωσεις ενα ποσο γιοα κατι συγκεκριμενο : πχ για την δημιουργια φυλλαδιων που προαγουν τις στειρωσεις και να ζητησεις να τα δεις κα να διανεμεις σε φιλους κι εσυ. Η πχ οπως η ντρουσιλα στην φροντιδα ενος συγκεκριμενου γατιου η σκυλιου η αλλου ζωου και μπορεις να το ελενξεις με τον θεραποντα κτηνιατρο η βλεποντας το και συμμετεχοντας πιο ενεργα.

Γενικα μην δινεις χρηματα και δεν ελενχεις τι γινεται η μενεις μονο σε αυτο. Δειξε ενδιαφερον και θα βρεις το καταλληλο.

Εγω μεχρι στιγμης στην επαρχια ξερω αυτα εα βρω ενα στη λαρισα θα σου πω.. κατι πρεπει να εχει.

ΕΠΑΡΧΙΑ
ΑΧΑΪΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΡΙΜΝΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ/061-273648/Πάτρα
CRETANANIMALWELFARE/081-281348/Κρήτη
ΖΩΟΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ/035127111/Κομοτηνή
ΖΩΩΦΙΛΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΚΡΗΤΗΣ/6945-825289/https://www.zoofilidrasi.gr/index.htm
/Κρήτη
ΚΕΝΤΡΟ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗΣ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ ΚΑΙ ΠΟΥΛΙΩΝ/0297-28367/Αίγινα
ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΝΩΕ/0821-55030/Χανιά
ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΛΙΜΝΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ/0221-31115/Εύβοια
LESBIANWILDLIFEHOSPITAL/0251-71076/Μυτιλήνη
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗΣ & ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΓΡΙΩΝ ΖΩΩΝ ΠΑΡΟΥ/0284-22931/ΠάροςΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΜΕΡΙΜΝΑΣ ΖΩΩΝ/061-996200, 992939/ΠάτραΣυλλογος προστασίας ζώων Παρου PAWS/ +30(22840) 91859, 51637, 22495/Πάρος
WILDLIFE HOSPITAL/ +30(22840) 22931 / Πάρος

κι αυτα απο ομιλους

ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΠΟΙΜΕΝΙΚΩΝ ΣΚΥΛΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ/041-922181/Λάρισσα
ΟΜΙΛΟΣ ΚΥΝΟΦΙΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ/041-537427/Λάρισσα

Παράθεση

eirstei2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eirstei2
H eirstei2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (γύρω στις 6 χωρίς τα μωρά τους έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H eirstei2 έγραψε στις 09:10, 24-09-08:

Αγαπητή Άννα.
Πολύ γλυκιά η σκέψη σου να ενισχύσεις οικονομικα κάποιο φιλοζωικό σύλλογο. Πριν κάνεις όμως κάτι, σιγουρέψου ότι ο συγκεκριμένος σύλλογος κάνει πραγματικό έργο. Γιατί κι εγώ μέχρι τώρα κάτι τέτοιο έκανα. Με μεγάλη απογοήτευση όμως διαπίστωσα χθες ότι τα χρήματα που έδινα στο φιλοζωικό σύλλογο πήγαιναν σε ευθανασίες ζώων, αφού στοιχίζουν λιγότερο από μια στείρωση και σύμφωνα με το φιλοζωικό και το συνεργάτη τους κτηνίατρο ¨δολοφόνο¨ , λύνουν το πρόβλημα με τα αδέσποτα μια και καλή.
Κάνε λοιπόν μια πολύ καλή έρευνα από μόνη σου και μην πιστεύεις και πολύ αυτά που δημοσιεύονται γιατι αποσκοπούν αποκλειστικά και μόνο στην προβολή του συλλόγου και αποκλίνουν αρκετά από την πραγματικότητα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους