Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,899 εγγεγραμμένα μέλη και 713,946 μηνύματα σε 22,556 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 460 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αδέσποτο γατάκι βρήκε στέγη

akanes21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akanes21
Ο akanes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O akanes21 έγραψε στις 10:27, 20-09-21:

Γειά σας και καλώς σας βρήκα σαν νέο μέλος αλλά και σαν νέος ιδιοκτήτης γάτας.
Πριν 2 εβδομάδες λοιπόν έβγαλα ένα γατάκι ενός μηνός από έναν κινητήρα αυτοκινήτου που βρισκόταν σε κίνηση και αποφάσισα να το πάρω για να το προστατεύσω και να το φροντίσω να μην πάθει τπτ. Το πήγα σε γιατρό έκανε εμβόλιο, χάπι, ψεκασμα ... όλα καλά. Να σημειώσω ότι το έχω στην πίσω αυλή του σπιτιού μου διότι λόγω προσωπικών μου απόψεων δεν βάζω κατοικίδια μέσα στο σπίτι αν και τα αγαπάμε όλη η οικογένεια πολύ. Εκεί λοιπόν του έκανα ένα ζεστό σπιτάκι με χαρτοκουτα αλλά απ' ότι κατάλαβα (και έτσι εξηγείται εκεί που το βρήκα) από πολύ μικρη ηλικία έχει μάθει να κοιμάται στους κινητήρες των αυτοκινήτων προφανώς λόγω ζέστης ή λόγω ασφαλείας.Και εδώ έρχεται το πρόβλημα. Την χάσαμε δύο φορές σε μία εβδομάδα αφού την μια φορά την πήρε η γυναίκα μου στην δουλειά χωρίς να το καταλάβει με το αυτοκίνητο και την άλλη εγώ όταν πήγα για καφέ. Ευτυχώς δεν έφυγε όλες αυτές τις ώρες και ξανακατεβηκε όταν έφτασε στο σπίτι.Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος αν μου δώσει συμβουλές και ιδέες ώστε να της μάθω να κοιμάται στο σπιτάκι που της έκανα και όχι στα αυτοκίνητα.
Επίσης να πω ότι πολλές φορές ξαπλώνει και επάνω σε ένα δέντρο που έχω στην αυλή.
Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 12:30, 20-09-21:

Γειά σου και καλώς ήρθες!
Σίγουρα μπορείς να κάνεις το σπιτάκι πιο ελκυστικό, προσθέτοντας ένα μαλακό μαξιλαράκι ή μια κουβερτούλα. Θα σου πρότεινα όμως να δεις αν μπορείς να περιφράξεις την αυλή ώστε να μην μπορεί να βγαίνει έξω από αυτή. Δεν ξέρω πώς αλλιώς μπορείς να το αποτρέψεις από το να μπαίνει σε κινητήρες, και μου φαίνεται πολύ επικίνδυνο και αυτό, αλλά και το να βγαίνει από τον κήπο γενικότερα. Θα πάθει τίποτα και θα στεναχωρεθείς.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pedro

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pedro
Ο Pedro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Pedro έγραψε στις 08:53, 21-09-21:

Δοκίμασε να βάλεις γατόχορτο (catnip) μέσα στην φωλιά του, η μυρωδιά θα την κάνει πιο ελκυστική για το γατί σου.
Επίσης, χτύπα το καπό του αυτοκινήτου πριν βάλεις μπρος, έτσι ώστε να ακούσει τον θόρυβο και να βγεί από μόνο του έξω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους