Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,793 εγγεγραμμένα μέλη και 713,935 μηνύματα σε 22,554 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 535 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Άσχημη μυρωδιά!

ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ
H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ έγραψε στις 10:09, 22-08-10:

γεια σας!βρηκα ενα γατακι στο δρομο 1μηνου και αποφασισα να το κρατησω παρολο που δεν ξαναειχα γατουλη!ειναι τωρα 5,5 μηνων και το σεπτεμβριο θα του κανω στειρωση(ετσι μου ειπε ο γιατρος)!εχω ακουσει οτι οταν θελουν να ζευγαρωσουν οι γατοι ψεκαζουν σε γωνιες για να μαρκαρουν το χωρο!ισχυει αυτο?αν ισχυει η μυρωδια ειναι ασχημη και μυριζει σαν εμετος?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ruko : 22-08-10 στις 10:33. Αιτία: κεφαλαία
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:18, 22-08-10:

Καλημερα.
Ναι,ισχυει,και η μυρωδια ειναι πολυ εντονη και ασχημη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,851 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:19, 22-08-10:

γεια σου ειρηνη...ναι..ισχυει αυτο,οτι δηλαδη ψεκαζουν τα αρσενικα..αν και μου φαινεται λιγο νωρις ακομα..παντως δεν μυριζει σαν εμετος..μαλλον σαν αμμωνια...τον εχεις δει να ψεκαζει;;γιατι αυτιο φαινεται..τα κατουρακια τους ειναι πολυ κιτρινα...μηπως μυριζει το στοματακι του;;;
..τα εμβολιακια του τα εχει κανει;;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:22, 22-08-10:

Εφη καθολου νωρις δεν ειναι,και δε φαινεται παντα,καθως δεν ψεκαζουν μονο με ουρα.Επισης η μυρωδια διαφερει απο γατο σε γατο,και ειναι κι αναλογα το υλικο που ψεκαζουν (αν ψεκασουν σε ξυλο π.χ και ποτισει μυριζει εντελως διαφορετικα).

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,851 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:26, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Εφη καθολου νωρις δεν ειναι,και δε φαινεται παντα,καθως δεν ψεκαζουν μονο με ουρα.Επισης η μυρωδια διαφερει απο γατο σε γατο,και ειναι κι αναλογα το υλικο που ψεκαζουν (αν ψεκασουν σε ξυλο π.χ και ποτισει μυριζει εντελως διαφορετικα).
ααααααααα μαλιστα...επειδη ο μπουκακος μου μεχρι 7 μηνων που τον στειρωσα δεν ψεκασε ουτε μια φορα..για αυτο νομιζα οτι συνηθως ετσι γινεται...οκ...

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 10:28, 22-08-10:

Καλώς ήρθες Ειρήνη στην μεγάλη γατοπαρέα μας.
Καταρχήν ένα μεγάλο μπράβο που έσωσες από τον δρόμο ένα γατάκι 1 μηνός και το μεγαλώνεις.
Τώρα για το μαρκαρίσμα που αναφέρεις, ναι έχει πολύ άσχημη μυρωδιά γιατί αν δεν κάνω λάθος,ψεκάζει με ούρα.
Αφού θα τον στειρώσεις όμως ,σταδιακά θα το κόψει .
Είσαι σίγουρη ότι δεν έκανε εμετό κάπου και αυτό να μυρίζει τόσο άσχημα;;;
Να τον χαίρεσαι τον γατουλίνο σου και αν θέλεις μπορείς να μας τον γνωρίσεις.

Υ.Γ Μη γράφεις μόνο με κεφαλαία γράμματα γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Παράθεση

ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ

Νεοφερμένος

H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ έγραψε στις 11:13, 22-08-10:

Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!Ο γατούλης μου λέγεται Μίου και είναι πανέμορφος!Αν και δεν ξαναείχα γατάκι, αφού αυτό το ζωάκι βρέθηκε στο δρόμο μου, το κράτησα και δεν το αλλάζω με τίποτα!Είμαι η μαμά του τώρα!Έχει κάνει όλα τα εμβόλια σύμφωνα με τον κτηνίατρο πάντα(το τελευταίο ήταν λευχαιμίας).Το επόμενο θα είναι σε 1 χρόνο!Οσο για την μυρωδιά(μυρίζει σαν εμετός)!Ρωτάω γιατί μία φορά που τον είχα αγκαλιά αισθανθηκα στο χέρι μου κατι υγρό κ όταν το μύρισα είχε ακριβώς την ίδια μυρωδιά!Τσίσα δεν εχω δει και τις 2 φορές που το μύρισα!Πανικοβλήθηκα λίγο γιατί μόλις μπήκα στο νέο μου σπίτι κ είναι όλα καινούρια!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 11:16, 22-08-10:

ενταξει...μην αγχωνεσαι...απλα προγραματισε τη στειρωση οσο νωριτερα σου πει ο γιατρος..και ολα μια χαρα θα πανε...να τον χαιρεσαι τον Μιου σου !!!!

Παράθεση

ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ

Νεοφερμένος

H ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ έγραψε στις 11:21, 22-08-10:

Ευχαριστώ πολύ!Ανακουφίστηκα που βρήκα τρόπο να μοιράζομαι τις ανησυχίες κ τα ερωτήματά μου με ανθρώπους έμπειρους γιατί όλοι μου γνωστοί έχουν σκυλάκια και δεν μπορούσα να τους συμβουλευτώ!Είστε καλή παρέα!Θα τα ξαναπούμε!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5,974 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:24, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ
Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα!Ο γατούλης μου λέγεται Μίου και είναι πανέμορφος!Αν και δεν ξαναείχα γατάκι, αφού αυτό το ζωάκι βρέθηκε στο δρόμο μου, το κράτησα και δεν το αλλάζω με τίποτα!Είμαι η μαμά του τώρα!Έχει κάνει όλα τα εμβόλια σύμφωνα με τον κτηνίατρο πάντα(το τελευταίο ήταν λευχαιμίας).Το επόμενο θα είναι σε 1 χρόνο!Οσο για την μυρωδιά(μυρίζει σαν εμετός)!Ρωτάω γιατί μία φορά που τον είχα αγκαλιά αισθανθηκα στο χέρι μου κατι υγρό κ όταν το μύρισα είχε ακριβώς την ίδια μυρωδιά!Τσίσα δεν εχω δει και τις 2 φορές που το μύρισα!Πανικοβλήθηκα λίγο γιατί μόλις μπήκα στο νέο μου σπίτι κ είναι όλα καινούρια!
να χαιρεσαι το γατακι σου και καλωσηρθες!!! Ειναι πιθανο αυτο το υγρο απου αφησε στο χερι σου να ηταν απο τους πρωκτικους αδενες. Αφηνει και ο δικος μου καπου καπου και μυριζει πολυ ασχημα. Δεν θα ελεγα πως μυριζει σαν εμετος, αλλα σιγουρα δεν μυριζει σε ουρα! Οταν τον πας στον κτηνιατρο, πες του να ριξει μια ματια στους πρωκτικους αδενες του.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 12:14, 22-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗ.ΣΚ
Αν δεν είναι το υγρό από τους πρωκτικούς αδένες που λέει η Ηρώ(sakura) , δεν είναι απίθανο αν μαρκάρει επειδή βρέθηκε σε νέο περιβάλλον.Οι γάτες δένονται πολύ περισσότερο με τον χώρο που ζούνε απ' ότι με τους ιδιοκτήτες τους.
Πιθανών να θέλει να βάλει την δική του "μυρωδιά" στον νέο χώρο που βρέθηκε.
Ρώτησε τον κτηνίατρο και θα σου λύσει την απορία.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους