Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,451 εγγεγραμμένα μέλη και 711,411 μηνύματα σε 22,261 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 525 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Στενός αναπνευστικός σωλήνας... Ποσοστά επιβίωσης;

madaley

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη madaley
. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O madaley έγραψε στις 21:14, 06-12-19:

Καλησπερα

Εχω ενα αρσενικο γατακι 5 μηνων που ξαφνικα αρχισε να βηχει. Το πηγαμε κατευθειαν στην κλινικη το εβγαλαν ακτινογραφια και ειδαν οτι εχει σε καποιο σημειο στενη αναπνευστικη οδο.Στη συνεχεια του εκαναν καποιες ενεσεις και μας ειπαν οτι ισως το βοηθησει ισως και οχι. Δεν εχω ξανακουσει για τετοια περιπτωση...εχω 9 χρονια γατες και δεν υπηρχε ποτε κανενα τετοιο θεμα... Θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζει κανεις ποια ειναι τα ποσοστα επιβιωσης; δε ξερω τί να περιμενω και φοβαμαι για το ποσο θα τα καταφερει.... Ειναι απιστευτο...γιατι ειναι το πιο ζωηρο γατακι μου :-(
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,299 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:53, 06-12-19:

Καλησπέρα φίλη μου
Σίγουρα πρόκειται για σπάνια περίπτωση, δεν τυχαίνει να γνωρίζω. Οι γιατροί τι λένε;
Προς το παρόν, ας ευχηθούμε να το βοηθήσουν οι ενέσεις που του έγιναν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

madaley

Νεοφερμένος

O madaley έγραψε στις 23:05, 06-12-19:

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση οι γιατροι μας ειπαν οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα. Αυριο θα τον παμε παλι στην κλινικη. Θα του κανουν παλι ακτινογραφια για να δουν αν υπηρξε καποια εξελιξη μετα απο τις ενεσεις, και θα του κανουν κι αλλη δοση.... :-(
Παράθεση

madaley

Νεοφερμένος

O madaley έγραψε στις 23:06, 06-12-19:

Ειναι πολυ μικρο μας ειπαν και οι ενεσεις πολυ δυνατες.....
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,299 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 23:37, 06-12-19:

Και με τις ενέσεις τι επιδιώκουν να κάνουν (αφού τη στένωση την έχει εκ γενετής απ'ότι κατάλαβα) σας είπαν;
Μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη ιατρική γνώμη;
Παράθεση

madaley

Νεοφερμένος

O madaley έγραψε στις 00:34, 07-12-19:

Νομιζω κορτιζονη ηταν....μαλλον περιμενουν να δουν μηπως διασταλλει η αναπνευστικη οδος; δεν ξερω :-(
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 15:48, 07-12-19:

Δεν καταλαβαίνω αν πρόκειται για κάτι κατασκευαστικό ή αλλεργικό, όπως άσθμα που είναι αρκετά συχνό. Ρώτησε να σου πουν ακριβώς τι έχει και τι φάρμακα και δοσολογίες είχαν οι ενέσεις. Επίσης, δείξε την ακτινογραφία και σε κάποιον άλλο κτηνίατρο. Άσθμα αντιμετωπίζουν αρκετές γάτες και δεν είναι τόσο δυσοίωνο. Κορτιζόνη δίνουν συχνά σε περιπτώσεις άσθματος, αλλά πρέπει να αποτελεί την τελευταία λύση αν δε δουλέψει τίποτε άλλο. Αν ήταν κάτι κατασκευαστικό, τότε γιατί έφτασε 5 μηνών το γατί για να του προκαλέσει το βήχα? Εκτός αν αναπτύχθηκε κάποιος όγκος, αλλά δε θα στο έλεγαν αν έβλεπαν όγκο?
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους