Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 96,259 εγγεγραμμένα μέλη και 713,947 μηνύματα σε 22,527 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 183 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πατούσες και με τα τέσσερα πόδια πάνω στο χέρι μου!

akpe (Αντώνης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akpe
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O akpe έγραψε στις 02:14, 31-07-20:

Χαιρετώ! Εδώ και αρκετό καιρό ο Γκέντζι έχει αναπτύξει ένα νέο κόλπο, και δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τον σκοπό του!

Στάνταρ μια φορά τη μέρα έρχεται και κουρνιάζει στην αγκαλιά μου, κάνοντας πατούσες με τα μπροστινά πόδια πάνω μου (μπράτσα, στήθος, κοιλιά, τα κάνει σαγρέ). Το κάνει για λίγο, στριφογυρνάει, το ξανακάνει και μετά από λίγο κάνει το εξής κουλό, σκεφτείτε το κάπως έτσι: έχω το χέρι μου απλωμένο στο κρεβάτι, πάει από πάνω του, το δαγκώνει στον καρπό (επίμονα, όχι απαλά αλλά ούτε και δυνατά) ανεβαίνει και με τα τέσσερα πόδια να πατάνε πάνω στο χέρι, και προσπαθεί να κάνει πατούσες ΚΑΙ με τα τέσσερα πόδια! Γουργουρίζοντας σαν τρελός. Έχει πλάκα μάλιστα γιατί δεν χωράνε και τα δύο πισινά πόδια του στο χέρι μου, και γλυστράνε δεξιά αριστερά. Θα προσπαθήσω κάποια στιγμή να το βγάλω βίντεο, αλλά κάνει κάπως έτσι (+ το δάγκωμα): https://www.youtube.com/watch?v=eDFbV1owTfU

Είναι στειρωμένος (προ τετραμήνου) αλλά έτσι κι αλλιώς οι κινήσεις του δεν είναι παρόμοιες με οίστρο, δεν «καβαλάει» το χέρι ούτε κουνάει με τον ίδιο τρόπο τη μέση του όπως όταν ψεκάζει. Τις πρώτες φορές με ανησυχούσε λίγο η πιθανότητα να έχει σχέση, π.χ. να μην έγινε σωστά στείρωση, αλλά μετά σκέφτηκα πως το ξεκίνησε τρείς μήνες μετά.

Ο τρόπος που το κάνει, το δάγκωμα και το επίμονο πατουσάρισμα, μου φέρνει σε πιο έντονη εκδήλωση αγάπης. Κυρίως γιατί πάντα το κάνει μετά από κούρνιασμα. Μάλιστα καμιά φορά όταν τον σταματάω, παίζει λίγο κλωτσώντας με με τα πίσω πόδια και κάνει πιο κει πάνω στο κρεβάτι παραπονεμένα.

Το κάνουν και τα δικά σας γατιά; Γνωρίζει κανείς τι υποδηλώνει αυτή η συμπεριφορά;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,234 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 09:34, 31-07-20:

Καλημέρα Αντώνη και μια καλημέρα στον Γκέντζι, το μικρό σου καμάρι

Νομίζω την απάντηση την έδωσες ήδη μόνος σου. Πρόκειται ακριβώς για εκδήλωση αγάπης.
Ακόμα και χρόνια μετά τη στείρωση, κρίνοντας πάντα από τη δική μου εμπειρία, οι συμπεριφορές ενδέχεται να αλλάζουν. Η δική μου θυμάμαι, πριν τη στείρωση δεν έκανε πατουσάκια, ενώ λίγα χρόνια αργότερα ξαφνικά άρχισε (επιτέλους!) να "ζυμώνει" και μάλιστα πάνω μου, κανοντάς με, μια γδαρμένη, μα συνάμα κι ευτυχή γατομαμά.
Ναι, στην προκειμένη, με αυτό τον αρκετά εύγλωττο τρόπο δηλώνουν οι τετράποδες χνουδωτές λατρείες μας την τρυφερότητα και την εμπιστοσύνη με την οποία μας περιβάλλουν.

Αν βρεις χρόνο κι ευκαιρία, πολύ θα χαρούμε να απολαύσουμε κι ένα βιντεάκι με πρωταγωνιστή τον ίδιο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

akpe (Αντώνης)

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O akpe έγραψε στις 10:56, 31-07-20:

Προσπάθησα, αλλά τον πέτυχα σε κοιμισμένη φάση να κάνει μόνο με τα πίσω!

Όσο μπορούσε να κρατηθεί πάνω δηλαδή, μεγάλωσε και δεν χωράει

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,234 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 19:28, 31-07-20:

Πάντως προσπαθεί ο μπαγασάκος, κι έχει πολύ πλάκα

Πολύ γλύκας είναι!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,076 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:12, 31-07-20:

Βρ συ Αντωνη θυμισε μου,ειναι στειρωμενος ο γλυκας; Οπως και να εχει ακομα και στειρωμενος να ειναι ,πολλα γατια κανουν ενστικτωδως καποιες κινησεις.
Ε λοιπον το καμαρι σου, απο οτι ειδα στο βιδεο,μιμειται το..............@!
Δεν εχεις δει πως ζευγαρωνουν ρε συ; Πιανουν απο το σβερκο με τα δοντια τους την γκομενιτσα και κανουν τη δουλίτσα τους.ΟΚ εσενα δεν σου κανει περιεργες κινησεις,αλλα το πιασιμο του χεριου σου ειναι ακριβως οπως αυτο με το ζευγαρωμα και τα πατουσακια δεχνουν..τρυφερότητα.
ΟΚ σε πειραζω και λιγο,οντως ομως αυτο το πιασιμο το κανουν στο ζευγαρωμα,το σιγουρο ειναι οτι ειναι οντως εκφραση αγαπης και τρυφεροτητας!
Για οποιον λογο και να το κανει παντως ειναι ΘΕΑΡΑΣ και απιστευτα γλυκος!
Παράθεση

akpe (Αντώνης)

Νεοφερμένος

O akpe έγραψε στις 23:53, 31-07-20:

Αυτό σκέφτηκα εγώ αρχικά, αλλά μου φαίνεται διαφορετικό! Όταν καβαλούσε το χέρι μου πριν τη στείρωση είχε πολύ πιο χαμηλά το σώμα του. Τώρα απλά με πατάει! Πιο πολύ μου θυμίζει ανάλογο ζούληγμα που έχω δει να κάνουν σε κουβέρτες.

Όπως και να'χει βλέπω πως δεν νοιώθει μπερδεμένος όταν το κάνει, οπότε δεν ανησυχώ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:42, 06-08-20:

Κατι παρόμοιο έκανε και η δική μου (η οποία είναι κοριτσάκι )
Δάγκωνε το μαξιλαράκι της και την ίδια στιγμή του έκανε πατουσάκια Μου είχε φανεί περίεργο στην αρχή, μετά ψάχνοντας διάβασα ότι είναι φυσιολογικό και το κάνουν από ένστικτο και επειδή νιώθουν άνετα και χαρούμενες.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους