Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,913 εγγεγραμμένα μέλη και 711,924 μηνύματα σε 22,321 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 196 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σοβαρή καταγγελία για κτηνιατρική κλινική.

spyros

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spyros
Ο spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O spyros έγραψε στις 11:50, 19-08-20:

Καλησπέρα σας γράφω την εμπειρία μου σχετικά με ένα σοβαρό περιστατικό σε κτηνιατρική κλινική.
Τετάρτη 29/07 πήγα τον γάτο στην κλινική επειδή δεν έτρωγε και έκανε συνέχεια εμετό. Του έγινε ακτινογραφία η οποία έδειξε οτι έχει φάει ξένο σώμα. Του έκαναν εισαγωγή με ενδοφλέβιο ορό μέχρι να μειωθεί η τιμή της κρεατινίνης επειδή έχει πρόβλημα με τα νεφρά και στη συνέχεια να γίνει η αφαίρεση ξένου σώματος. Παρασκευή 31/07 με ενημερώνουν οτι έχει μειωθεί η τιμή της κρεατινίνης και να πάω να προπληρώσω το χειρουργείο, το οποίο και έκανα. Την επόμενη μέρα επικοινωνεί τηλεφωνικά μαζί μου ο υπεύθυνος της κλινικής ο οποίος με ενημερώνει οτι θα γίνει γαστρσκόπηση για την αφαίρεση του ξένου σώματος και αν χρειαστεί και χειρουργείο. Την ίδια μέρα το βράδυ ενημερώνομαι και πάλι από τον υπεύθυνο οτι η αφαίρεση έγινε με γαστρσκόπηση, χωρίς χειρουργείο. Του αφαίρεσαν 2 γάντια latex. Ήθελε να με χρεώσει extra από το συμφωνηθέν ποσό με το επιχείρημα οτι η διαδικασία ήταν πολύωρη! Δευτέρα 03/08 παίρνει εξιτήριο ο γάτος, έχει διαγνωστεί με νεφρική ανεπάρκεια, μου γράφουν 3 φάρμακα τα οποία πρέπει να παίρνει επί 1 εβδομάδα. Παρασκευή 07/08 πάω τον γάτο στην κτηνίατρο διότι δεν έβλεπα βελτίωση, δεν έτρωγε καθόλου (τον ταΐζα με σύριγγα) και ήταν αφυδατωμένος. Τον ψηλαφεί, νιώθει κάτι ξένο να υπάρχει μέσα, του κάνουμε ακτινογραφία η οποία το επιβεβαιώνει. Κλείνουμε ραντεβού στο κτηνιατρείο για Τρίτη 11/08 ώστε να γίνει υπέρηχος από ειδικό και να έχουμε καλύτερη εικόνα του ξένου σώματος. Ο υπέρηχoς επιβεβαιώνει τα ευρήματα της ακτινογραφίας. Ο γιατρός που έκανε τον υπέρηχο, του είχε ξανακάνει στις 27/07, ο οποίος υπέρηχος σύμφωνα με αυτά που μου είπε ο γιατρός, δεν έδειξε κάτι. Στον 2ο υπέρηχο με ενημέρωσε οτι είναι μια δυναμική κατάσταση η οποία μπορεί κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες να δείξει ή να μην δείξει(κάτι το οποίο δεν μου είχε αναφέρει την 1η φορά). Την ίδια μέρα(11/08 πάω τον γάτο στην κλινική ξανά για εισαγωγή και ενδοφλέβιο ορό ώστε να μειωθεί η τιμή της κρεατινίνης και να γίνει χειρουργείο. Η κρεατινίνη έπεφτε αλλά η κλινική εικόνα του ζώου γινόταν όλο και χειρότερη. Τον πήρα χθες από την κλινική ημιθανή και μετά από λίγες ώρες πέθανε.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spyros : 19-08-20 στις 15:42.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

k@lypso

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη k@lypso
H k@lypso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.

H k@lypso έγραψε στις 12:11, 19-08-20:

Λυπάμαι πολύ για τον γατούλη

Άρα φαίνεται στις νέες εξετάσεις ότι είχαν αφήσει ξένο σώμα μέσα, εντύπωση μου κάνει πάντως να είχε φάει τόσα γάντια...

Αν θες στείλε μου σε ένα πμ ποια είναι η κλινική
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,256 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:24, 19-08-20:

Τι να πω; Τα λόγια είναι περιττά.Λυπάμαι πάρα πολύ καλέ μου φίλε για αυτό που εγινε.
Γιατί δεν κάνεις καταγγελία στον κτηνατρικό σύλλογο; Δεν ξέρω αν θα βγει κάτι,αλλά μήπως να το έψαχνες; Εγω στη θέση σου ,ΙΔΙΩΤΙΚΑ σε κάθε γνωστο και φίλο θα έλεγα το τί έγινε.Τουλάχιστον να μην την πατήσουν και άλλα ζωάκια,όσο γίνεται.

Ποσο μα ποσο κριμα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους