Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 98,959 εγγεγραμμένα μέλη και 711,486 μηνύματα σε 22,271 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 141 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Sanabelle

Evi1968

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evi1968
H Evi1968 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Evi1968 έγραψε στις 09:06, 13-09-20:

Φίλοι μου, είμαι καινούρια στο forum αλλά έχω αρκετά χρόνια γατάκια.
Αρχικά είχα έναν αρσενικό γατούλη που πέθανε μόλις στα 13 του από καρδιολογικο πρόβλημα. Κάποια στιγμή είχε παρουσιάσει και παγκρεατιτιδα (εγώ το αποδίδω σε κορτιζόνη που του είχε χορηγήσει η προηγούμενη κτηνίατρος, αλλά δεν είμαι σίγουρη) αλλά το ξεπέρασε.
Τώρα έχω δυο αρσενικά στειρωμένα 3 ετών εκ των οποίων ο ένας παρουσίασε ουρολιθιαση πριν 1,5 χρόνο αλλά θεραπεύτηκε, και μια κοπελίτσα 2 χρονών στειρωμένη και αυτή. Ζουν αποκλειστικά εντός σπιτιού και είναι πολύ πειναλεα (!!)
Μέχρι τώρα έδινα σε ολα τα γατιά μου royal canin, διάφορους τύπους, ανάλογα με την συγκυρία, πάντα.για στειρωμένα
Σκέφτομαι εδώ και μέρες να δοκιμάσω τις grain free τροφές ή gluten free, ή τέλος πάντως κάτι καλύτερο από royal canin. Πριν από κάποιες μέρες σας είχα απασχολήσει με μια ερώτηση για την purizon αλλά μάλλον την έχω απορρίψει επειδή με τρόμαξε η πολύ υψηλή ταυρινη που περιείχε, και επίσης η συμβουλή της πουπουλινας που λέει ότι καλό είναι να μην πειραματιστω με τον γατούλη μου που πέρασε την ουρολιθιαση, και δίκιο έχει.
Ωστόσο, διαβάζοντας και ψάχνοντας εντόπισα δύο μάρκες που έχουν κωδικό urinary.
Είναι η sanabelle και η primordial .
Η sanabelle με προβλημάτισε λίγο γιατί μου φάνηκε φτηνή (βλακεία μου ίσως αλλά ...)
Από την άλλη δεν αντέχω οικονομικά για acana, orijen κλπ
Σας ζητώ συγγνώμη για το μεγάλο ποστ, και θα εκτιμούσα πολύ τις συμβουλές σας
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,124 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:19, 13-09-20:

Καλησπέρα καλή μου φίλη.
Ελπίζω και εύχομαι να υπάρχουν εδώ φιλοι μας που να ξέρουν τις τροφές που έβαλες και να σου απαντήσουν.Εγω δεν τις ξέρω.Την δευτερη δεν την εχω καν ακουσΤά την πρώτη όμως ναι, κάπου την έχει πάρει πρέφα το μάτι μου,απλά δεν την έχω δοκιμάσει στα γατακια μου ούτε έχω υπόψη μου κάτι κακό ή καλό.

Εγώ απο τη μεριά μου αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σου δείξω το θέμα που έχουμε για τα συστατικά τροφών, είναι πολύ ψαγμένο ,ελπίζω να σε διαφωτίσει.Κοίτα δηλαδη τα συστατικα των τροφών που αναγραφονται σ εαυτές που θες και κοίτα στο θέμα αλφαβητικα τα ανάλογα συστατικα να δεις τι είναι.
Voila το πολύ χρήσιμο θέμα που σου λέω. ''Συστατικά τροφών".
Μακάρι να σεβοηθήσει.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evi1968

Νεοφερμένος

H Evi1968 έγραψε στις 22:31, 13-09-20:

Σ ευχαριστώ πολύ Πουπουλινα!
Παράθεση

Evi1968

Νεοφερμένος

H Evi1968 έγραψε στις 08:15, 14-09-20:

Κάποια/κάποιος άλλος μπορεί να βοηθήσει?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους