Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 102,837 εγγεγραμμένα μέλη και 711,918 μηνύματα σε 22,320 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 275 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Van cat classic compact 15kg

Δημοσιεύτηκε από Vivi20
01-11-20

Περιγραφή

Η συσκευασία αναγράφει τα εξής:
-Λευκή άμμος υγιεινής με ψιλό κόκκο, από 100% φυσικό, λευκό μπετονίτη, χωρίς άρωμα.
-Άριστη απορρόφηση οσμών, και συγκόλληση σβόλων.
-Δεν περιέχει σκόνη, διαρκεί έως και 5 φορές παραπάνω από τις συνηθισμένες άμμους και είναι αντιαλλεργική και φιλική προς το περιβάλλον.

Γενική εντύπωση

Ως πρώτη εντύπωση για τη συγκεκριμένη άμμο έχω να πω ότι έμεινα πολύ ευχαριστημένη λόγω του ότι κρατάει τα ούρα και τα κάνει σβόλους οι οποίοι μαζεύονται πάρα πολύ εύκολα με το φτυαράκι, επίσης οι σβόλοι κολλάνε πάνω στα κακά ακόμα και όταν αυτά είναι σε μορφή διάρροιας κάνοντας τα πιο σκληρά και πιο εύκολο να μαζευτούν.

Οι σβόλοι σαν μέγεθος θεωρώ ότι είναι φυσιολογικοί ούτε πολύ μεγάλοι ούτε πολύ μικροί . Το μόνο πρόβλημα είναι ότι πολλές φορές βλέπω κόκκους άμμου εκτός της αμμοδόχου, κάνοντας το δύσκολο να καθαριστούν. Πολλές φορές όταν συμπληρώνω την άμμο παρατηρώ ότι σηκώνεται μία ελαφριά σκόνη η οποία για μένα δεν είναι ενοχλητική ούτε και για τη γάτα μου, αλλά σε κάποιον άλλον μπορεί να είναι.

Κόστος

Θεωρώ ότι είναι αρκετά οικονομική λόγω του ότι ή 15κιλη συσκευασία έχει 10 ευρώ και από ότι έχω δει υπάρχει και σε 10κιλη συσκευασία η οποία είναι στα 8 ευρώ, δεν γνωρίζω αν υπάρχει σε άλλα μεγέθη, παρόλα αυτά έχοντας τη 15kg συσκευασία μου κράτησε δύο μήνες και ακόμα έχω περίσσευμα.

Η συσκευασία που έχω εγώ αναγραφεί ότι για μία ενήλικη γάτα η άμμος διαρκεί 65 μέρες.

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη για τυχόν λάθη διότι είναι η πρώτη φορά που κάνω κριτική οπότε δεν γνωρίζω ακόμα με ποιόν ακριβώς τρόπο γράφεται. Παρόλα αυτά προσπάθησα να κάνω το καλύτερο δυνατό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να ακούσω και τις δικές σας απόψεις πάνω στη συγκεκριμένη άμμο.
Δημοσιεύτηκε από
Το avatar του χρήστη Vivi20
Νεοφερμένος

Εργαλεία Θεμάτων

Member rating
Aπόδοση/τιμήΜη Διαθέσιμο
ΠοιότηταΜη Διαθέσιμο
ΜυρωδιάΜη Διαθέσιμο
Αντίδραση γάταςΜη Διαθέσιμο
0 users rated Μη Διαθέσιμο% average

5 most read κριτικές
By Πουπουλίνα on 02-11-20, 19:52
Απάντηση: Van cat classic compact 15kg

Βιβή σε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την κριτική σου.
Για το πως γραφουμε μια κριτικη θα δεις εδω και επισης και σε δημοσιευμενες κριτικές καλύτερα σε αυτήν πχ που είναι απο παλιό συντονιστή για κόκκους άμμου.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους