Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 133,858 εγγεγραμμένα μέλη και 713,946 μηνύματα σε 22,556 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 467 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Αδέσποτο γατάκι υιοθεσία!

Ζετακι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζετακι
H Ζετακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Ζετακι ❤️❤️ έγραψε στις 00:50, 12-02-21:

Καλησπέρα σας!
Πρόκειται να υιοθετήσω ένα αδέσποτο γατάκι και έχω κάποιες απορίες .
Για αυτό θα ήθελα να μάθω ένα μικρό γατάκι στην αρχή τι εμβόλια πρέπει να κάνει και γενικότερα τα του περί κτηνιάτρου. Ειδικά για τιμές γιατί είναι το μόνο που με κάνει να το καθυστερώ λίγο .Είμαι από Καβάλα εάν βοηθάει αυτό. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω επειδή ψάχνω πολλά στο ίντερνετ και θέλω να είμαι προετοιμασμένη όσον αφορά την άμμο της γάτας ,ποια να επιλέξω; Να έχει άρωμα ; Γιατί οι απόψεις διίστανται
Τέλος θα με βοηθούσε πολύ εάν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να εκπαιδεύσω το γατάκι να πηγαίνει στην άμμο του.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ζετακι : 12-02-21 στις 00:54.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,933 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 12:25, 12-02-21:

Καλημέρα Ζετάκι
Το γατάκι είναι έτοιμο για τα απαραίτητα εμβόλια, περίπου στους 3 μήνες ζωής του. Όσο για το ποια είναι τα απαραίτητα, σε παραπέμπω σε αυτό το θέμα. Σημειωτέον οτι της λύσσας δεν είναι απαραίτητο, όταν το γατάκι ζει αποκλειστικά εντός του σπιτιού ή/και δεν πρόκειται να ταξιδέψει στο εξωτερικό ή και στο εσωτερικό με τα ΜΜΜ.
Όσο για τιμές, να υπολογίζεις για το τριπλό που επαναλαμβάνεται (3 φορές τον πρώτο χρόνο) είναι γύρω στα 30-40 ευρώ. Η δε στείρωση, γύρω στα 100 ευρώ (τόσο κόστισε στη δική μου που της την έκανα μόλις πριν 4 ημέρες). Αυτό μόνο η επέμβαση της στείρωσης. Για αιματολογικές που διερευνούν τυχόν παρουσία σοβαρών λοιμωδών νοσημάτων(ιογενούς λευχαιμίας και έιτζ της γάτας) που συνήθως γίνονται (αν συμφωνήσει βέβαια κι ο κάτοχος της γάτας) με την ευκαιρία της νάρκωσης για τη στείρωση, υπολόγισε γύρω στα 20-25 ευρώ την εξέταση.

Για την εκπαίδευση στην άμμο, δεν χρειάζεται να κάνεις πολλά πράγματα. Οι γάτες το έχουν από ένστικτο να σκάβουν εκεί που υπάρχει κατάλληλο "έδαφος" για να κάνουν την ανάγκη τους, είναι πολύ καθαρά ζώα. Απλώς φρόντισε να έχεις μια αμμολεκάνη που να περιέχει μια καλή άμμο (προτιμητέα με μπετονίτη για να μετατρέπονται τα τσισάκια σε σβώλους, έτσι ώστε να τους αφαιρείς εύκολα με το ειδικό φτυαράκι) και τις πρώτες 2-3 φορές να μεταφέρεις το γατάκι εκεί και πιάνοντας το ποδαράκι του να μιμηθείς την κίνηση της γάτας καθώς σκάβει. Από κει κι έπειτα, θα βρει μόνο του το δρόμο.
Δες Τα Πάντα Για Την Άμμο Και Το Καθάρισμα Αμμολεκάνης

και για ότι περαιτέρω απορία έχεις, εδώ είμαστε να βοηθήσουμε
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ζετακι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζετακι
H Ζετακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Ζετακι ❤️❤️ έγραψε στις 14:57, 14-02-21:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σουυυ.
Σε περίπτωση που το γατάκι που βρω είναι μικρότερο από 3 μηνών τι κάνω; Το πάω κατευθείαν κτηνίατρο;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,933 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 10:52, 15-02-21:

Κάθε καινούργιο γατάκι που έρχεται στην οικογένεια μας, καλό είναι ( για να μη πω απαραίτητο), μέσα στις πρώτες ημέρες υιοθεσίας του, να το βλέπει κτηνίατρος, ανεξάρτητα από την ηλικία του.
Οπότε ή το πας προτού το φέρεις στο σπίτι (αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα), ή αφού περάσουν λίγες μέρες από την άφιξη του (όχι άμεσα, για μη στρεσαριστεί περισσότερο) το πας να γνωμοδοτήσει για τη γενική κλινική του εικόνα, να του γίνει εδεχομένως αποπαρασίτωση και να σε καθοδηγήσει για τα επόμενα στάδια προκειμένου να θωρακιστεί η υγεία του.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spiridoula111

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Spiridoula111
H Spiridoula111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Spiridoula111 έγραψε στις 22:53, 23-03-21:

Καλησπέρα!������Λοιπόν εχψ μια γατούλα 6μηνων.Της έκανα στείρωση κ επειδή πάλι μετά από 2 εβδ έκανε βαρελάκια,χάνονταν,ερχόντουσαν γάτοι,την άνοιξαν πάλι την καημενουλα.Μ είπαν πως κ καλά δν είχαν αφήσει κάτι κ έκοψαν κ σε άλλο σημείο δεξιά μήπως ήταν από εκεί.. Τεσπα..επειδή γενικά δν ξέρω πολλά από γατάκια,μαζί με αυτή έχει έρθει κ μένει ένα μικρούλι.Θα ήταν σχεδόν ημερών όταν ήρθε.Φοβαται γενικά πλ.Δεν πιάνετε.Κοιμαται σε σπιτάκι που του έχω,τρώει εδώ.Δν φεύγει από εδώ.Μονο με την γατούλα μου κοιμάται.Την γατούλα μ την βάζω κ εμένα . Υπάρχει περίπτωση να την κολλήσει καμια αρρώστια?Γτ μ είπαν επειδή είναι κικρο δν μπορούμε ακόμα να του κάνουμε κάτι.Κ φτερνίζεται εδώ κ 3μερες.Επισης δν μ είπαν ποτέ για τα εμβόλια ενώ εγώ τους ρώτησα.Κ η ξαδέρφη μ έχει 3χρ την γάτα κ δν της έχει κάνει ποτέ εμβόλιο κ πάμε στον ίδιο κτηνίατρο γτ αναγκαστικά μόνο αυτό έχουμε έδω,κ από εδώ εσάς άρχισα να διαβάζω κάτι παραπάνω.. Πρεπει να κάνω κ εμβόλια στην γατούλα μ?Της έχω βάλει την αμπουλα που είναι για 3μηνες μέσα κ εξω παράσιτα,κ ένα χάπι που το παίρνει κάθε μήνα.Για τα έξω παράσιτα λογικά.Επειδη είναι κ η οικογένεια μ δν θέλω να κολλήσουν τπτ κ εγώ κοιμάμαι αγκαλιά με την γατούλα αλλά βγαίνει κ εξω κ κοιμάται κ με το γατάκι
Παράθεση

LillyQ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LillyQ
H LillyQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H LillyQ έγραψε στις 21:52, 27-04-21:

Αρχική Δημοσίευση από Spiridoula111
Καλησπέρα!������Λοιπόν εχψ μια γατούλα 6μηνων.Της έκανα στείρωση κ επειδή πάλι μετά από 2 εβδ έκανε βαρελάκια,χάνονταν,ερχόντουσαν γάτοι,την άνοιξαν πάλι την καημενουλα.Μ είπαν πως κ καλά δν είχαν αφήσει κάτι κ έκοψαν κ σε άλλο σημείο δεξιά μήπως ήταν από εκεί.. Τεσπα..επειδή γενικά δν ξέρω πολλά από γατάκια,μαζί με αυτή έχει έρθει κ μένει ένα μικρούλι.Θα ήταν σχεδόν ημερών όταν ήρθε.Φοβαται γενικά πλ.Δεν πιάνετε.Κοιμαται σε σπιτάκι που του έχω,τρώει εδώ.Δν φεύγει από εδώ.Μονο με την γατούλα μου κοιμάται.Την γατούλα μ την βάζω κ εμένα . Υπάρχει περίπτωση να την κολλήσει καμια αρρώστια?Γτ μ είπαν επειδή είναι κικρο δν μπορούμε ακόμα να του κάνουμε κάτι.Κ φτερνίζεται εδώ κ 3μερες.Επισης δν μ είπαν ποτέ για τα εμβόλια ενώ εγώ τους ρώτησα.Κ η ξαδέρφη μ έχει 3χρ την γάτα κ δν της έχει κάνει ποτέ εμβόλιο κ πάμε στον ίδιο κτηνίατρο γτ αναγκαστικά μόνο αυτό έχουμε έδω,κ από εδώ εσάς άρχισα να διαβάζω κάτι παραπάνω.. Πρεπει να κάνω κ εμβόλια στην γατούλα μ?Της έχω βάλει την αμπουλα που είναι για 3μηνες μέσα κ εξω παράσιτα,κ ένα χάπι που το παίρνει κάθε μήνα.Για τα έξω παράσιτα λογικά.Επειδη είναι κ η οικογένεια μ δν θέλω να κολλήσουν τπτ κ εγώ κοιμάμαι αγκαλιά με την γατούλα αλλά βγαίνει κ εξω κ κοιμάται κ με το γατάκι
Καλο ειναι επειδη κοιμαται μαζι σου και την εχεις μεσα να την εμβολιασεις με τα συνιστωμενα εμβολια για τα γατια που θα της κανει ο κτηνιατρος για πολλες ασθενειες πολλες εξ αυτων μπορουν να μεταδοθουν και στον ανθρωπο.
Επειδη το αλλο γατι ειναι του δρομου και αρα ανεμβολιαστο θα σου ελεγα μεχρι να την εμβολιασεις τη δικια σου να μην αφηνεις να βγαινει εξω και να κοιμαται με το αλλο το γατι γιατι μπορει να κολλησει απο ενα μυκητα ας πουμε στα ματια και να παθει μολυνση μεχρι οτιδηποτε αλλο που μπορει να εχει το ξενο γατι.Εμενα μια γατα μου ειχε παθει μολυνση στα ματια και τσιμπλιαζαν απο γατι αδεσποτο που ηταν αρρωστο και την κολλησε.
Να την προσεχεις.
Τα εμβολια ειναι για να τα προστατευουν και εκεινα και εμας που ζουμε μαζι τους.

δες εδω
Εμβολιασμοί των νεαρών γατών
https://www.royalcanin.com/gr/cats/k...n-vaccinations

τωρα για τη στειρωση της οπως το περιεγραψες δεν μου εχει ξανατυχει τετοιο περιστατικο
πιστευω πως απλα τα αλλα γατια την ειχαν συνηθισει ελευθερη
η καθε επεμβαση κανει αν θες εκει στο χειρουργημενο σημειο ινωδεις ιστους που φαινονται σαν μπαλακια οχι τεραστια αλλα σαν πληγη ναι
επουλωνονται με το χρονο
οποτε ολα καλα θα πανε
μην το παιδευεις το καημενο να το ξανανοιγουν ξανα
και απομακρυνε το μεχρι να το εμβολιασεις να εισαι και εσυ ησυχη απο το αλλο το γατι.

Καλο Πασχα με υγεια!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LillyQ : 27-04-21 στις 22:00.
Παράθεση

LillyQ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LillyQ έγραψε στις 22:00, 27-04-21:

Αρχική Δημοσίευση από Ζετακι
Καλησπέρα σας!
Πρόκειται να υιοθετήσω ένα αδέσποτο γατάκι και έχω κάποιες απορίες .
Για αυτό θα ήθελα να μάθω ένα μικρό γατάκι στην αρχή τι εμβόλια πρέπει να κάνει και γενικότερα τα του περί κτηνιάτρου. Ειδικά για τιμές γιατί είναι το μόνο που με κάνει να το καθυστερώ λίγο .Είμαι από Καβάλα εάν βοηθάει αυτό. Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω επειδή ψάχνω πολλά στο ίντερνετ και θέλω να είμαι προετοιμασμένη όσον αφορά την άμμο της γάτας ,ποια να επιλέξω; Να έχει άρωμα ; Γιατί οι απόψεις διίστανται
Τέλος θα με βοηθούσε πολύ εάν κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να εκπαιδεύσω το γατάκι να πηγαίνει στην άμμο του.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
λοιπον μπραβο σου που υιοθετησες!!!
μετα το πας κτηνιατρο για τα εμβολια και να το δει
και μετα οταν το φερεις σπιτι καλυτερα να μην ανοιγεις παραθυρα γιατι μπορει να πεταχτει εξω και να φυγει επειδη ειναι σε αλλο περιβαλλον.

Η αμμος θα σου ελεγα στην αρχη να παρεις τη σκετη χωρις αρωμα για να συνηθισει πρωτα στην αμμο και οσο περναει ο καιρος του παιρνεις αρωματικη.
Εγω ειχα γατακι που μου το εφεραν αδεσποτακι μωρο δεν ηξερε καν τι θα πει αμμος,θα το δεις οταν το αφησεις στον ιδιο χωρο με την αμμο αν θα παει να σκαψει να μυρισει να κανει την αναγκη του.
Εμενα τα εκανε στο πατωμα ηταν μικρακι πρεπει να ηταν 1 μηνος.
Τι εκανα?Εβαλα ενα κομματακι χαρτι υγειας λερωμενο με λιγα κακακια που ειχε κανει στο πατωμα και το εχωσα μεσα στην αμμο και καθε φορα που ηθελε να παει να κανει την αναγκη του το εβαζα μεσα στην λεκανη.
Το λερωμενο κομματακι το ειχα πανω πανω να το μυρισει να παει εκει.
Μια δυο τρεις πεντε δεκα εμαθε την αμμο.
Πηγε τα εκανε τα ξαναεκανε και το χαρτακι το εβγαλα μονο οταν συνεδεσε την αμμο με την αναγκη του
Γιατι τα αδεσποτα εξω δεν εχουν αμμο εχουν μαθει αλλο τροπο να τα κανουν να τα κρυβουν.
Δοκιμασε το λοιπον και θα σωθεις.
και στην αρχη εγω του επαιρνα ολες τις μαρκες τα κονσερβακια να δω ποια του αρεσει.
Εκεινη που ετρωγε αδιαμαρτυρητα του την ξαναγοραζα
και ετσι πλεον καταληξαμε με μια μαρκα κονσερβας και μια μαρκα ξηρη τροφης επισης
να του βαζεις και ξηρη τροφη στην αρχη για γατακια και επειτα για γατες γιατι κρατανε και τα δοντια τους σε καλη κατασταση.
Αυτα και να περνατε ομορφα !!!!
Και μας ενημερωνεις οτι θες

Καλο Πασχα με υγεια!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Spiridoula111

Νεοφερμένος

H Spiridoula111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Spiridoula111 έγραψε στις 12:47, 28-04-21:

Καλησπέρα!Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πλ που απάντησες στ μνμ μου τουλάχιστον εσύ μετά από 2μηνες,γιατί γενικά δεν απαντάει κανείς.. Καταρχήν την γατούλα μ όπως σ είχα γράψει μ την είχαν ανοίξει δεύτερη φορά κ ακόμα είχε οιστρους.Τωρα περιμένω να δω τι θα γίνει πάλι κ έχω βρει άλλον κτηνίατρο.Επισης η κτηνίατρος η προηγούμενη όπως σας είχα γράψει δν μ είχε πει για τα εμβόλια μόλις την ρώτησα.Μου είπαν πως απλα τα κάνουν για να μην κολλάει το έναν με το άλλο.Κ τώρα που πάω αλλού μ εχει πει θα κάνουμε αλλά έχουν έλλειψη πολλούς μήνες κ ακόμα περιμένω.Τωρα για το μικρό γατάκι δεν είναι αδέσποτο.Οπως στην Αθήνα έχετε δίκτυ προστασιας κ βγαίνουν έξω έτσι είναι κ στα χωριά-επαρχιες-νησια..Βγαινουν στις αυλές μας.Εδω κάθονται.Δν πάνε πουθενά.Εχουν σπιτάκια έξω κ μέσα..Οταν γυρίσω Αθήνα θα τα έχω μόνο μέσα με δίκτυ προστασιας.Πλεον πιάνετε.Δν φοβάται καθόλου εμένα.Κρυβετε βέβαια αν ακούσει κάτι αλλα πιστεύω θα μεγαλώσει κ άλλο κ δν θα φοβάται καθόλου.Ειναι καλά στην υγεία της.Της έκαναν τότε ένεση αντιβίωσης κ έγινε καλά η γλυκούλα.Εβγαλε κ ρο πρώτο της οιστρο 4μηνων αλλά δν μπορώ να της κάνω στείρωση ακόμα.. Περιμενω τώρα τα εμβόλια κ την στείρωση.Κανω αποπαρασ6,χαπάκι κ.α.Με την άμμο ακόμα ψάχνομαι γυ μυρίζουν πολύ κ τους δίνω πλ καλή τροφή..Σε ευχαριστώ πααααααρα πλ για την απάντηση σου κ ειδικά που μ είπες το ξεκαθάρισες για τα εμβόλια..Καλό Πάσχα να έχεις με υγεία!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LillyQ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LillyQ έγραψε στις 13:06, 28-04-21:

Αρχική Δημοσίευση από Spiridoula111
Καλησπέρα!Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πλ που απάντησες στ μνμ μου τουλάχιστον εσύ μετά από 2μηνες,γιατί γενικά δεν απαντάει κανείς.. Καταρχήν την γατούλα μ όπως σ είχα γράψει μ την είχαν ανοίξει δεύτερη φορά κ ακόμα είχε οιστρους.Τωρα περιμένω να δω τι θα γίνει πάλι κ έχω βρει άλλον κτηνίατρο.Επισης η κτηνίατρος η προηγούμενη όπως σας είχα γράψει δν μ είχε πει για τα εμβόλια μόλις την ρώτησα.Μου είπαν πως απλα τα κάνουν για να μην κολλάει το έναν με το άλλο.Κ τώρα που πάω αλλού μ εχει πει θα κάνουμε αλλά έχουν έλλειψη πολλούς μήνες κ ακόμα περιμένω.Τωρα για το μικρό γατάκι δεν είναι αδέσποτο.Οπως στην Αθήνα έχετε δίκτυ προστασιας κ βγαίνουν έξω έτσι είναι κ στα χωριά-επαρχιες-νησια..Βγαινουν στις αυλές μας.Εδω κάθονται.Δν πάνε πουθενά.Εχουν σπιτάκια έξω κ μέσα..Οταν γυρίσω Αθήνα θα τα έχω μόνο μέσα με δίκτυ προστασιας.Πλεον πιάνετε.Δν φοβάται καθόλου εμένα.Κρυβετε βέβαια αν ακούσει κάτι αλλα πιστεύω θα μεγαλώσει κ άλλο κ δν θα φοβάται καθόλου.Ειναι καλά στην υγεία της.Της έκαναν τότε ένεση αντιβίωσης κ έγινε καλά η γλυκούλα.Εβγαλε κ ρο πρώτο της οιστρο 4μηνων αλλά δν μπορώ να της κάνω στείρωση ακόμα.. Περιμενω τώρα τα εμβόλια κ την στείρωση.Κανω αποπαρασ6,χαπάκι κ.α.Με την άμμο ακόμα ψάχνομαι γυ μυρίζουν πολύ κ τους δίνω πλ καλή τροφή..Σε ευχαριστώ πααααααρα πλ για την απάντηση σου κ ειδικά που μ είπες το ξεκαθάρισες για τα εμβόλια..Καλό Πάσχα να έχεις με υγεία!
Μην ευχαριστεις καλε,εσυ να σαι καλα και να χαιρεσαι τα γατουλινια σου!!!
Ναι ξερω ζουσα επαρχια και εκει ειχα πολλα αδεσποτα σε καποια φαση τα δικα μου και τα εξω ειχαν φτασει τα 30,θα ψαξω να βρω φωτος,ειχα βαλει στο μπαλκονι εκεινη την ταιστρα την τεραστια για οταν λειπουμε ταξιδι και νερακι,ερχονταν ετρωγαν και εφευγαν,αλλες φορες οι μανες εφερναν και τα μωρα τους, ηταν υπεροχο διαστημα εκεινο γιατι και μεγαλωσαν πολλα και περασαν μια ευχαριστη ζωη,οσο μπορουσα βεβαια προστατευμενη γιατι ειχα και περιεργους γειτονες που δεν τα ηθελαν και μου δημιουργουσαν προβληματα.
Να σαι καλα μπραβο σου που τα φροντιζεις αφου εμβολιαστηκε και το εξω ολα μια χαρα θα τα εχεις μαζι παρεουλα.

Καλο πασχα με υγεια και οτι ποθεις.
Παράθεση

Spiridoula111

Νεοφερμένος

H Spiridoula111 έγραψε στις 20:15, 28-04-21:

Εμενα δν έρχονται κ φεύγουν.ειναι μονο σε εμένα απλα τα έχω κ στην αυλή μ.κ τους έχω κ σπιτάκι έξω να κάθονται κ μστην αυλή μ.Ναι άστα,δυστυχώς στα χωριά είναι όλοι περίεργοι με τις γάτες.εχουν πολύ λάθος αντίληψη.Κ δν θα αλλάξει ποτέ.Τις βλέπουν ως εχθρούς που νομίζουν θα τους κολλήσουν κάτι αντί να ξέρουν πως οι αδέσποτες γατούλες τους σώζουν από τις αρρωστις.Απο τα ποντίκια,τα φίδια κλπ..Στις αλάνες μεγάλωσα.Ολη μέρα παίζαμε μες τα χώματα.. Αν ήταν να αρρωσταίνει έτσι θα είχα πεθάνει τώρα χαχαχα.Ρνταξει στην Αθήνα κ εγώ όταν γυρίσω θα έχω αλλά μέτρα.Δικτυ προστασία κλπ γτ αν χαθούν εκεί χάθηκαν.Ευχαριστω κ πάλι πολύ.. Καλή συνέχεια να έχεις,καλή ανάσταση με υγεία πάνω απ όλα κ να φροντίζεις πάντα τα ζωάκια!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ZetaHatz

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους