Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 130,678 εγγεγραμμένα μέλη και 713,716 μηνύματα σε 22,529 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 535 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Περίεργο κλάμα τα βράδυα

fay_d

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fay_d
H fay_d αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H fay_d έγραψε στις 13:44, 04-08-21:

καλησπέρα στο ωραίο παρεάκι,

έχω μια γατούλα 1+ χρονών την Νάλα ή αλλιώς το Ναλούδιο , το τελευταίο 6μηνο έχει αποκτήσει μια συνήθεια.Νιαούριζει τα βράδυα αλλά είναι πολύ έντονο σαν να κλαίει έντονα. Θα νομίζουν ότι κάνουμε κάτι στο ζωντανό ενω εμείς απλά κοιμόμαστε
Είναι στειρωμένη απο 6 μηνών! Στην αρχή την ηρεμούσα με λογάκια και κοιμόταν μέχρι το πρωί ( να σημειώθει οτι η Νάλα είναι το ξυπνητήρι μας ξέρει ποτε πρεπει να σηκωθεί ο καθένας και κλαίει πριν το ξυπνητήρι) ,μετά σταμάτησε να πιάνει αυτό και ηρεμούσε μόνο με χάδια, σταμάτησε και αυτό σταματούσε μόνο αν της μιλούσα απότομα ,σταμάτησε και αυτό και μας έπιασε πανικός ξέρω ότι οι γάτες είναι πιο ενεργές τα βράδυα αλλά η δικιά μας κλαίει δυνατά , γρατζουνάει πόρτες για να μπει ή στο μπάνιο ή θέλει η τρελή να βγει απο την κεντρική πόρτα του σπιτιού (άγνωστο που θέλει να πάει)ενώ έχει ήδη πρόσβαση σε εξωτερικό χώρο. Η κτηνιάτρος μας σύστησε ένα ηρεμιστικό σπρει με λεβάντα που όντως για λίγες ώρες την πιάνει.

Ανυσηχώ όμως μήπως δεν κάνω κάτι καλά εγώ και προσπαθεί η Νάλα να μου το πει με τον τρόπο της. Έχετε να μου παραθέσετε δικιά σας εμπειρία ή τι άλλο μπορώ να κάνω εγώ να καλυτερέψει η κατάσταση;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,805 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 07:57, 05-08-21:

Η ξηρη τροφη δεν νομιζω να παιζει ρολο στο οτι η γατα αναστατωνει το συμπαν το βραδυ.
Και ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ απαραιτητη για μια ισορροπημενη διατα.Επισης τι γινεται οταν ο αλλος λειπει πολλες φορες ή παει ενα συντομο ταξιδι; Δεν μπορεις να αφησεις υγρη τροφη.

Κατα τα αλλα δεν γνωριζω τι συμβαινει.Εχετε αποκλεισει ενδεχομενο σωματικου προβληματος;Κατι να την ενοχλει σωματικα; Διοτι πριν παμε στο ψυχολογικο ΠΑΝΤΑ,πρωτα αποκλειουμε το σωματικο.Εξετασεις τις κανατε;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,805 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:03, 05-08-21:

Προφανως διαβαζουμε αλλα αρθρα
Όσο το έψαξα, δεν βρήκα το παραμικρό πλεονέκτημα στην ξηρή για το γατί.

Και εδω στο μαι κατ θα δεις αρθρα για αυτο το θεμα.
Οπως και να εχει ειναι ΑΣΧΕΤΟ με την γκρινια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 02:54, 06-08-21:

Αρχική Δημοσίευση από jousis
Μισό να ξεκαθαρίσουμε κάτι.

Αν μιλάς για την σύνδεση υπερβολικών υδατανθράκων / zoomies, δεν θα το συνεχίσω γιατί δεν έχω σε βάθος γνώσεις.
Προσωπικά θα κανονίσω ραντεβού με ειδικό γιατρό σύντομα γιατί έχω κι άλλες απορίες.
Αλλά για να μην νομίζετε οτι το έβγαλα απο το μυαλό μου, ένα απο αυτά που διάβασα:
https://simplefoodproject.com/best-food-for-cats/
Χαίρομαι να αναρωτιέται ο κόσμος όταν κάποιος τυχαίος (για εμένα μιλάω) γράφει μια μπαρούφα. Έπρεπε να βάλω την πηγή εξαρχής.

offtopic

Όπως εσύ αναρωτήθηκες τί μπαρούφα λέω και με διόρθωσες, έτσι κι εγώ δεν θεωρώ οτι πρέπει να αφήσω ανακρίβειες χωρίς αιτιολόγηση έτσι, ακόμα και σε άσχετο τόπικ.
Διόρθωσα ευγενικά το ΑΠΟΛΥΤΑ απαραίτητη (τα κεφαλαία δεν με τρομάζουν).
Το ίδιο έκανα και σε άλλο τόπικ που έλεγες για καρκινογόνες κονσέρβες.
Δεν είναι προσωπικό το θέμα.
Εάν ενοχλείσαι που σε διορθώνουν σε άσχετα τόπικ προτείνω να μην γράφεις τόσο απόλυτα.

Δεν αντιλεγω οτι τα ψαχνεις και ναι..υπαρχουν αρθρα που λενε οτι ναι η υγρη τριφη ειναι καλυτερη.Αντιστοιχα υπαρχουν αλλα τοσα αρθρα που λενε οτι η ξηρη ειναι καλυτερη και οι περισσοτεροι κτηνιατροι τα ιδια λενε.
Σε τι ειμαι απολυτη;
Απλα εσυ επιλεγεις να πιστεψεις τα ταδε αρθρα,εγω πιστευω τους περισσοτερπους κτηνιατρους.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 12:39, 06-08-21:

Αρχική Δημοσίευση από jousis
Δεν μιλάμε για το ποιά τροφή είναι καλύτερη.
Τί κόλλημα πια αυτό με την ξηρή τροφή στην Ελλάδα;
Θα σου γράψω ένα αναλητικό με πηγές διαβασμένων κτηνιάτρων (και όχι άσχετων με διατροφή), να ξεχαρμανιάσουμε εκεί.

Απόλυτη και λάθος ήσουν εδώ:
Και ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ απαραιτητη για μια ισορροπημενη διατα
Ναι σαφως αλλα συμφωνα βρε συ με τα αρθρα που εγω εχω διαβασει ,και με αυτα που λενε οι κτηνιατροι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κλάμα γάτας - Από angelwitch
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 12-05-17 στις 21:22.
    • Πολύ περίεργο! - Από Μπουμπού (EΦΗ)
      Το θέμα έχει λάβει 11 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-12-10 στις 15:22.
    • SOS!!! Κλάμα γάτας - Από χρυσαφενια
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 18-10-10 στις 12:14.
    • Mιλάμε για πολύ κλάμα... - Από billio
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 27-09-09 στις 08:34.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους