Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 146,476 εγγεγραμμένα μέλη και 714,451 μηνύματα σε 22,620 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 500 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κορωνοϊός και γάτα

vilfer (Χάρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vilfer
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O vilfer έγραψε στις 21:01, 02-01-22:

Καλησπέρα και καλή χρονιά!
Δεν ξέρω αν έχει ανοιχτεί παρόμοιο θέμα ή αν αυτή είναι η κατάλληλη κατηγορία, αλλά το θέμα με απασχολεί ιδιαίτερα από τότε που έμαθα ότι ήρθα σ' επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα.

Όπως καταλαβαίνετε, η αγωνία μου στρέφεται γύρω από τη γατοκόρη μου. Παρ' όλο που δεν έχουμε συμπτώματα μετά από δύο ημέρες, φοράμε σχεδόν συνέχεια μέσα στο σπίτι μάσκες και πριν πιάσουμε το Σταχτάκι απολυμαίνουμε τα χέρια μας.
Όλη την ημέρα έχουμε ανοιχτά παράθυρα, κόψαμε τα φιλιά με τη μικρή καθώς και να κοιμόμαστε μαζί της παρότι κλαίει όλο το βράδυ και θέλει να έρθει αγκαλιά μας.

Θα κάνουμε τεστ την τρίτη και την πέμπτη ημέρα για να δούμε πώς είμαστε, αλλά μέχρι τότε νομίζετε ότι πρέπει να κάνουμε κάτι παραπάνω για να το προστατεύσουμε;

Διαβάζω διάφορα στο διαδίκτυο, μέχρι και για μυοκαρδιοπάθεια που μπορεί να πάθουν τα γατιά. Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω ή έχει παρόμοια εμπειρία, θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη του.

Καλή χρονιά και με υγεία, αγαπητοί γατογονείς. Να προσέχετε γιατί υπάρχουν πολλοί ανεγκέφαλοι κι ανεύθυνοι μ@××××× εκεί έξω.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,058 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 21:29, 03-01-22:

Καλησπέρα και καλή χρονιά Χάρη
Απ'όσο έχω διαβάσει, υπάρχουν πολύ λίγες περιπτώσεις που έχουν καταγραφεί παγκοσμίως με τον κόνβιντ19 να προσβάλλει τα κατοικίδια, χωρίς ωστόσο να παύει να αποτελεί πηγή ανησυχίας για τους επιστήμονες το ενδεχόμενο στο μέλλον να αποτελέσει ένα ακόμα πρόβλημα που φέρνει μαζί της αυτή η μάστιγα που ταλαιπωρεί ολόκληρο τον πλανήτη.
Δεν νομίζω προς το παρόν να χρειάζεται να κάνετε κάτι παραπάνω, πέραν βέβαια του να τηρείτε τα αναγκαία μέτρα προστασίας.

Ψυχραιμία λοιπόν και εύχομαι τα τεστ που κάνετε να βγουν αρνητικά. Σε αντίθετη περίπτωση (που απεύχομαι), να έχετε ελαφρά (έως καθόλου) συμπτώματα και γρήγορα περαστικά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vilfer (Χάρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vilfer
Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

O vilfer έγραψε στις 22:14, 03-01-22:

Όλα καλά ως τώρα.
Πρώτο τεστ και βγήκαμε όλοι αρνητικοί. Εκτός από έναν πονοκέφαλο, που μπορεί να είναι κι απ' τα νεύρα μου, δεν έχουμε κανένα σύμπτωμα.
Επόμενο τεστ σε 2 μέρες. Αν τη γλιτώσουμε θα είναι θαύμα!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,058 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 14:55, 04-01-22:

Μπράβο. Όλα καλά να πάνε εύχομαι.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους