Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 115,308 εγγεγραμμένα μέλη και 713,403 μηνύματα σε 22,480 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 656 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Μαυράδια μέσα στα αυτιά

Ξένια1712

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξένια1712
H Ξένια1712 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Ξένια1712 έγραψε στις 15:19, 08-12-08:

Ξέρεις δεν μπορώ με ποιάνει στεναχώρια,
Νόμιζα πως είναι λόγω ελειψης καθαριότητας επειδή χωριστηκε
νωρίς από την μανούλα της και είναι μικρή και απλά δεν ξέρει να καθαριστεί σωστά.
Αλλά από όσα διαβάζω εδώ στο θέμα, τεριάζουν όλα τα συμπτώματα,
την φαγουρίζουν τα αυτάκια της, ειδικά το ένα αν μπορούσε θα το είχε βγάλει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 20:43, 08-12-08:

Πάρε μια μπατονέτα και βρέξ΄την με φυσιολογικό ορό, στράγγισέ την καλά και καθάρισε απαλά και όχι βαθιά, όσο μπορείς για να μην την φαγουρίζει τόσο.
Έχω από το καλοκαίρι που τον βρήκα που παιδεύομαι κι εγώ και ιδίως αυτός. Και το κάνω αυτόκαθημερινά για να τον ανακουφίσω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elvenstar (Έλενα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη elvenstar
H Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9,564 μηνύματα.

H elvenstar έγραψε στις 20:55, 08-12-08:

Επίσης μπορείς να κάνεις κ το εξής να πάρεις μία αμπούλα για παράσιτα κ να ρίξεις από μία σταγόνα πάνω στα αυτάκια (πάνω στην γούνα τους δλδ) εάν αυτά επιμένουν κ δεν φεύγουν τότε μπορείς να αραιώσεις με νερό λίγο Frontline κ να το ρήξεις στα αυτάκια

Παράθεση

Ξένια1712

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξένια1712 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Ξένια1712 έγραψε στις 10:15, 15-12-08:

Τελικά δεν έχουμε ψώρα, μύκητες έχουνε τα αυτάκια μας...
Μας έδωσε ο γιατρός ένα φάρμακο να βάζουμε, με το οποίο κάνουμε και μπάνιο. Τώρα θα γίνουμε πάλι καλά!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,184 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:33, 15-12-08:

Ενα Fungoral ειναι;Ειναι λιγο επιμονοι οι μυκητες αλλα αν ακολουθησετε πιστα τις οδηγιες του γιατρου ολα θα πανε καλα!Περαστικα σας!

Παράθεση

Ξένια1712

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ξένια1712 έγραψε στις 11:17, 15-12-08:

Σευχαριστούμε να σαι καλά!!!
Δεν θυμάμαι το όνομα από το φαρμακο αυτή την στιγμή, είμαι στην δουλειά, αλλά θα το κοιτάξω το βράδυ. Ελπίζω να γίνουμε γρήγορα καλά.

Παράθεση

lily129

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lily129
H lily129 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lily129 έγραψε στις 23:10, 31-05-14:

Καλησπέρα φίλοι μου και γατοαγαπούληδες!
Είμαι νέα μαμά όπως έχω ξαναπει, ελπίζω διάλεξα το σωστό σημείο να εκφράσω την ανησυχία μου.
Λοιπόν έχω παρατηρήσει ότι η Λίλι έχει κάτι μαυράκια στα αυτιά της, είναι πλέον 2 μιση μηνών, όταν την πήρα την είχαν να κόβει βόλτες σε κήπο, οπότε υπέθεσα πώς ήταν χώμα, έχω καθαρίσει κ τμήμα τους προσεκτικά με μπατονέτες και όντως σα χώμα μου φάνηκε και εμένα.
Δεν έχει αυξηθεί αυτό και δεν έχει φαγούρα ή κοκκινίλες αλλά αγχώθηκα ομολογώ μήπως έχει ψωρίαση...Σε δύο βδομάδες θα την πάω για το πρώτο εμβόλιο όπου θα ζητήσω από την κτηνίατρο και συμβουλές για θαλασσινό ταξίδι γιατί Αύγουστο θα πάμε Κρήτη και θέλω να είμαι προετοιμασμένη.

Πέραν αυτού το Λιλάκι έχει εξελιχθεί σε μία απίστευτη, χαδιάρα και απαιτητική κορούλα! Όλο αγκαλιές και παιχνίδια ζητάει το γλυκό μου και αλίμονο αν δεν της δώσουμε σημασία, δαγκώνει κινητά και τάμπλετ..χαχαχαχαχα!! Είναι γενικότερα ήρεμη και δεν κάνει ζημιές και τώρα είμαστε σε φάση εκπαίδευσης, γιατί είναι και πανέξυπνη και έχω παρατηρήσει ότι πλέον καταλαβαίνει τι επιτρέπεται και τι όχι και δοκιμάζει τα όρια...το να σας πω ότι την λατρεύω είναι περιττό φαντάζομαι. Η χαρά μας που την σώσαμε από τον δρόμο δεν περιγράφεται..ακόμη και ο πατέρας μου που δεν ήθελε ζώα μες το σπίτι την έχει λατρέψει!!

ευχαριστώ που με ακούσατε και περιμένω την γνώμη και τα σχόλια σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10390972_10203355138895045_9035416978365041961_n.jpg
Εμφανίσεις:  121
Μέγεθος:  53,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10366131_10203306098789073_2532963250358761070_n.jpg
Εμφανίσεις:  120
Μέγεθος:  76,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  10300084_10203265855583018_8882672088437954713_n.jpg
Εμφανίσεις:  115
Μέγεθος:  60,6 KB  

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Karmela<3 (Ιωάννα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Karmela<3
H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 744 μηνύματα.

H Karmela<3 έγραψε στις 23:50, 31-05-14:

Καλησπέρα Lily!
Aρχικά να το χαίρεσαι το όμορφο ψιψίνι!Είναι πανέμορφη!!

Τα μαυράκια που λες είναι μάλλον ψώρα.Μην σε τρομάζει όμως δεν είναι και τρομερό,ειδικά αν είναι λίγο.
Να την πας στο γιατρό να την δεί κ θα σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία.Μην δοκιμάσεις κάτι μόνή σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 10,020 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 23:52, 31-05-14:

Καλησπέρα κι από εμένα! Θα συμφωνήσω με την Ιωάννα. Κι επίσης μην επιχειρείς να τα καθαρίζεις εσύ τα αυτάκια της με μπατονέτα. Εμάς ο γιατρός μας το έχει απαγορεύσει ρητά.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 23:54, 31-05-14:

lily129 ο γάτος μου είναι ολόιδιος! Λοιπόν όταν τον είχα βρεί κι εγώ είχα παρατηρήσει μαυράκια στα αυτιά του. Για αρχή μην βάζεις μπατονέτες και λοιπά δικά μας καθαριστικά. Επίσης παρατήρησε: φαίνονται σαν λεκέδες βρωμιάς στα αυτά ή σαν μαύρα, μικροσκοπικά, λίγο γυαλιστερά μπιλάκια? Ενδεχομένως να είναι ακάρεα αυτιών. Δεν χρειάζεται να περιμένεις δύο εβδομάδες μέχρι το εμβόλιο, πήγαινε την τώρα για αποπαρασίτωση.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

koukimanster

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 955 μηνύματα.

H koukimanster ή έγραψε στις 01:03, 01-06-14:

Η κτηνίατρος μας είπε ότι καθαρίζουμε τα μαυραδάκια με φυσιολογικό ορό και αποστειρωμένη γάζα (αυτές τις κλασικές που πουλάνε στα φαρμακεία) και όχι μπατονέτα. Αν το μαυραδάκι φύγει και δεν εμφανιστεί πάλι, τότε οκ ήταν απλά μαυραδάκι. Αλλά παρατηρούμε για φαγούρες, για επανεμφάνιση κλπ.

Όμορφη η Λίλι

Παράθεση

lily129

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lily129
H lily129 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lily129 έγραψε στις 00:10, 02-06-14:

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Sevi-tsl

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Κνησμός στα αυτιά - Από ιωάννα-μπιάνκα
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-08-20 στις 18:38.
    • Γρομπαλάκια στα αυτιά - Από aithra
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-11-12 στις 20:17.
    • Πρόβλημα στα αυτιά - Από Monikaki
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα υγείας.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-07-11 στις 07:42.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους