Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 101,326 εγγεγραμμένα μέλη και 711,730 μηνύματα σε 22,292 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 206 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού κοιμάται η γάτα σας;

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Gloriana
H Gloriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.

H Gloriana έγραψε στις 22:07, 01-10-07:

Όλες οι γάτες μου κοιμόντουσαν αγκαλιά με μένα ή στα πόδια του κρεβΑτιού, ή κάτω από το πάπλωμα το χειμώνα ή και στο μαξιλάρι δίπλα!

Απορώ ΠΩΣ δεν έπαθα τίποτα με τόση τρίχα στο μαξιλάρι!!!

Που κοιμούνται συνήθως τα δικά σας γατέλια;

Θυμάμαι ο Πελοπίδας ότι έκανε και φοβερό γουργουριτό με αποτέλεσμα όταν πέφταμε για ύπνο να μας ενοχλεί. Και του λέγαμε, 'έλα φτάνει πια, κοιμήσου τώρα'. Τελικά το συνηθίσαμε και από ένα σημείο και μετά δε μας ενοχλούσε.

Όταν μεγάλωσε και έγινε σα σκυλί (από τα κιλά και το ύψος) θυμάμαι που ξυπνούσα μέσα στον ύπνο μου από το βάρος του, καθώς κάποιες φορές ανέβαινε και κοιμόταν πάνω μου. Τον έσπρωχνα και τον έριχνα κάτω από το κρεβάτι, αλλά αυτός ξανανέβαινε πάνω μου. Τι ωραίες εποχές...

:cool:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LIFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LIFE
H LIFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,594 μηνύματα.

H LIFE έγραψε στις 22:15, 01-10-07:

η μια [αδυναμιες ειναι αυτες]μαζι μας ,για την ακριβεια διπλα μου η στο μαξιλαρι μου η στα ποδιαοπου βολευτει τελος παντων και ο μικρος που υποτιθεται ειναι φιλοξενουμενος[εδω κ 2 μηνες]στη σοφιτα ειτε στο καλαθι του η στον καναπε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yodaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη yodaki
H yodaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H yodaki έγραψε στις 00:27, 02-10-07:

Στα πόδια μου το Yodaki και κάτω από το πάπλωμα η Σκουλίκ. Αλλα ανάλογα με τη διαθεσή τους μπορεί να κοιμηθούν και πάνω στην πλάτη μου ή να αρχίσουν να μου κάνουν πατουσάκια στις 6 το πρώι. Α!!!!!!!!!! άμα κοιμάμε μόνη στο δομάτιο δεν μπορεί να μπει μέσα αλλος ανθρωπος το Yodaki του επιτίθεται!!!!!

https://forum.mycat.gr/gallery/browseimages.php?c=5&userid=12864

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mia_m
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 00:31, 02-10-07:

Γατόσκυλο το Yodaki, το τέρας μου μια ζωή πάνω μου κοιμάτε, τυχαίνει μερικές φορές να πηγαίνει στους γονείς μου και μου λείπει το γουργουριτό της και οι γρατζουνιές που κάνει στο χέρι μου απ'το ζύμωμα

Παράθεση

yodaki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη yodaki
H yodaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H yodaki έγραψε στις 00:43, 02-10-07:

Αστα αφού το αγόρι μου (σύζουμε και τον έχει μεγαλώσει) δεν μπορεί να έρθει το βράδυ στο κρεβάτι μέχρι να συνηθήσει περασαν 6 μήνες και κοιμώμασταν χώρια Φώναζε κάθε βράδυ "Τσάμπα το γάλα που σε τάιζα Ζώων" και έφευγε!!!!!!!!!!

Φοβερές φατσουλες οι γάτες σου !!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (Πάρα πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.

H Mia_m έγραψε στις 00:59, 02-10-07:

Εγώ και οι γάτες ευχαριστούμε , Μόνο που μια δεν υπαρχει πλέον

Παράθεση

mariakosmidi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariakosmidi
. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O mariakosmidi έγραψε στις 15:25, 02-10-07:

και μένα η γατούλα μου στο κρεβάτι μας κοιμάται..έχει μια μανία να κοιμάται κάτω στα πόδια μου και εγώ να μην μπορώ να απλωθώ..μου έχει δώσει πολλές γρατζουνιές στα πόδια γιατί το βράδυ που κοιμάμαι την ξυπνάω άθελά μου...χαχαχα
το χειμώνα μπαίνει κάτω από το πάπλωμα στην μέση ακριβώς του κρεβατιού..μας χωρίζει με τον άντρα μου..είναι μια αυτή...

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 15:37, 02-10-07:

Στο κρεβάτι μαζί μας, στο πάτωμα, στον καναπέ, στο μπαλκονι (στα πλακάκια, στο τραπέζι, στο καλάθι του πάνω στην καρέκλα και μέσα στις γλάστρες), πάνω στη δερμάτινη πολυθρόνα γραφείου (αρχοντιά!), στο πουφ οταν κάνει πολύ κρυο, πάνω στο τραπέζι ή στο πάτωμα μέσα (με τον καύσωνα), πάνω στις τσάντες μου, πάνω σε νάυλον σακούλες, μέσα στην ντουλάπα, στο χαλάκι το μπάνιου, πάνω στο πλυντήριο... ΟΥΦ! Βασικα, που ΔΕΝ κοιμάται θα έπρεπε να ρωτάς.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 15:40, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από drusilia
Βασικα, που ΔΕΝ κοιμάται θα έπρεπε να ρωτάς.
Αυτό ακριβώς!

Παράθεση

sardela (Ελένη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη sardela
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,830 μηνύματα.

H sardela έγραψε στις 15:54, 02-10-07:

Η σαρδελα κοιμαται ή στο μπαλκονι μεσα στο κρεβατακι της, ή στο δικο μου κρεβατι, διπλα στο μαξιλαρι μου! Ο λεόν παλι, δεν κοιμαται καθολου ολο το βραδυ!!!Παιζει με οτι βρει!

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 16:07, 02-10-07:

Ωραίος ο λεόν!

Παράθεση

mperr7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mperr7
H mperr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H mperr7 έγραψε στις 16:56, 02-10-07:

Το Μαγκάκι μου κοιμάται τα βράδυα πάνω στο μαξιλάρι μου κ αν δεν χώσει τη μυτούλα του στην παλάμη μου δεν το παίρνει ο ύπνος. Μερικές φορές μάλιστα δεν βολεύεται κ μου σπάει τα νεύρα ώσπου να βρει την κατάλληλη θέση. Όταν κοιτάω TV είναι πάνω μου, γουργουρίζει κ με ζυμώνει. Κατα τ' άλλα το πρωί μόλις φάει το "πρωινό" του κάθεται στην καρέκλα έξω στο μπαλκόνι κ περιμένει τις ακτίνες του ήλιου για να τον ζεστάνουν. Το χειμώνα δε στη μαξιλάρα του απο το ΙΚΕΑ με τη σόμπα μπροστά του, εκεί λιώνει κανονικά!:greycat:

Παράθεση

Όλγα Veggie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα Veggie
H Όλγα Veggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,323 μηνύματα.

H Όλγα Veggie έγραψε στις 17:37, 02-10-07:

Μέχρι πριν λίγους μήνες, μέχρι τη μέση της εγκυμοσύνης μου κοιμόμουν και εγώ με 3 γάτες μαζί. Αφου ο άντρας μου κοιμόταν πια στον καναπέ. Η Μπιάνκα ανάμεσα στα πόδια , η Καρμέλα στο μαξιλάρι και η Σακίρα κασκόλ στο λαιμό. Πιπίλαγε κιολας!!!!!!!!!!!! Αφού δεν με έπνιξε... Ειναι και θρεφτάρι. Τώρα όμως με το μωράκι δεν τις αφήνω καν στα υπνοδωμάτια. Δεν γίνεται όμως αλλιώς.

Παράθεση

anabou

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη anabou
H anabou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

H anabou έγραψε στις 17:59, 02-10-07:

Ο Σάκης συνήθως στα πόδια μου ή αγκαλιά μου. Όταν έχει τις μοναξιές του κοιμάται στον καναπέ ή στο χαλάκι του μπάνιου. Ο Τζίντζερ όταν κοιμάται, πράγμα σπάνιο, είναι συνήθως ή στα πόδια μου ή στο κρεβάτι στου Σάκη το οποίο έχει οικειοποιηθεί. Μερικές φορές και στο χαλάκι του μπάνιου, δεν καταλαβαίνω γιατί τόση αγάπη με το χαλάκι του μπάνιου.

Όλγα υπομονή σε λίγα χρόνια θα τις μοιράζεσαι με τον μπέμπη

Παράθεση

Κατερίνα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Κατερίνα
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

H Κατερίνα έγραψε στις 18:06, 02-10-07:

Ο Ποκίτο κοιμάται στην καρέκλα δίπλα στην εξώπορτα, στην καρέκλα του υπολογιστή, στον καναπέ και το βράδυ ή στο μαξιλάρι μου πάνω από το κεφάλι μου ή στα ποδια του Στάθη.
Ο Πέπε ή στον καναπέ ή μαζί μας.- Δεν δέχεται να κοιμηθεί αλλού.
Α! και όταν τα πιάνουν οι μεγάλες τους αγάπες κοιμούνται αγκαλίτσα πάνω στα ασιδέρωτα!

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 18:21, 02-10-07:

Εμένα στάνταρ δίπλα μου ειδικά όταν είμαι μόνη μου δεν ξεκολάει πρέπει οποσδήποτε να με ακουμπάει ή στο διπλανό μαξιλάρι πάνω...Όταν έχω παρέα μου κάνει "μούτρα" και πάει στο κρεββατάκι του που και που

Παράθεση

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

H Gloriana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.

H Gloriana έγραψε στις 18:28, 02-10-07:

Απ'ότι κατάλαβα οι γάτες μας κοιμούνται μαζί μας και κυρίως δίπλα στο μαξιλάρι.

Παράθεση

mperr7

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mperr7
H mperr7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H mperr7 έγραψε στις 19:38, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Gloriana
Απ'ότι κατάλαβα οι γάτες μας κοιμούνται μαζί μας και κυρίως δίπλα στο μαξιλάρι.
Μόλις αυτό θα έλεγα κι εγώ. Κι όχι απλά δίπλα στο μαξιλάρι αλλά κ πάνω στο κεφάλι μας πολλές φορές. Ένα άλλο αγαπημένο σημείο του Μάγκα μου όταν κάνει πολλή ζέστη είναι η μπανιέρα κ όταν δε είμαι στην κουζίνα κ μαγειρεύω ή πλένω πιάτα κάθεται πάνω στον απορροφητήρα κ με περιμένει να τελειώσω κ τότε κατεβαίνει. Σε λίγο θα γίνει εξπέρ στη μαγειρική από την πολλή παρακολούθηση!

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  l-28.jpg
Εμφανίσεις:  492
Μέγεθος:  111,7 KB  
Παράθεση

μελινάκι

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη μελινάκι
H μελινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,163 μηνύματα.

H μελινάκι έγραψε στις 20:37, 02-10-07:

εμενα κοιματε συνηθως σε κατι τρυπες που εχει ο κηπος (θεσεις πρωιν φυτων) απο τρυπα σε τρυπα παει ο γατιτσος μου

Παράθεση

toulis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη toulis
H toulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H toulis έγραψε στις 21:19, 02-10-07:

Εμένα κοιμάται οπουδήποτε αλλού εκτός από το υπέροχο κρεβατάκι του!!!
Το πρωί τον βρίσκω πάντα στον καναπέ και μάλιστα σε συγκεκριμένη θέση ενώ τις υπόλοιπες ώρες επιλέγει διαφορα σημεία του σπιτιού. Στη κρεβατοκάμαρα δεν του επιτρέπουμε να μπει (ευτυχώς ούτε αυτός το ζητάει) αλλά αν τύχει και κοιμηθώ στον καναπέ επιλέγει μια θέση κοντά στο πρόσωπό μου πάντα φροντίζοντας έστω λίγο να με ακουμπάει. Το καλύτερο που κάνει είναι όταν κάποιες φορές που μας παίρνει ο ύπνος και τους δυο στον καναπέ φροντίζει να γίνει τόσο μακρόστενος ώστε να μας ακουμπάει και τους δυο!!
Πάντως αυτό με το κρεβάτι του παραμένει μυστήριο, πραγματικά το σιχαίνεται αλλά δεν ξέρουμε γιατί. Ελπίζουμε τώρα με τα κρύα να πηγαίνει μιας και θα του το βάλω δίπλα σε καλοριφέρ

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 21:30, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από toulis
Εμένα κοιμάται οπουδήποτε αλλού εκτός από το υπέροχο κρεβατάκι του!!!
Το πρωί τον βρίσκω πάντα στον καναπέ και μάλιστα σε συγκεκριμένη θέση ενώ τις υπόλοιπες ώρες επιλέγει διαφορα σημεία του σπιτιού. Στη κρεβατοκάμαρα δεν του επιτρέπουμε να μπει (ευτυχώς ούτε αυτός το ζητάει) αλλά αν τύχει και κοιμηθώ στον καναπέ επιλέγει μια θέση κοντά στο πρόσωπό μου πάντα φροντίζοντας έστω λίγο να με ακουμπάει. Το καλύτερο που κάνει είναι όταν κάποιες φορές που μας παίρνει ο ύπνος και τους δυο στον καναπέ φροντίζει να γίνει τόσο μακρόστενος ώστε να μας ακουμπάει και τους δυο!!
Πάντως αυτό με το κρεβάτι του παραμένει μυστήριο, πραγματικά το σιχαίνεται αλλά δεν ξέρουμε γιατί. Ελπίζουμε τώρα με τα κρύα να πηγαίνει μιας και θα του το βάλω δίπλα σε καλοριφέρ
Δοκίμασε να βάλεις ένα παλίο σας ρούχο μέσα στο κρεββατάκι ώστε να έχει την μυρωδιά σας...Και βάλτε το σε ένα ήσυχο σημείο στο σπίτι, ώστε να το δεί σαν φωλίτσα Εγώ ας πόυμε του το έχω κάτω από το κρεββάτι μου.
Επείσης μπορεί να μην μπαίνει ακόμη γιατί κάνει ζέστη..Μόλις πιάσουν τα κρύα μπορεί να το τιμήσει!

Παράθεση

toulis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη toulis
H toulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 322 μηνύματα.

H toulis έγραψε στις 22:04, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από mimikaki
Δοκίμασε να βάλεις ένα παλίο σας ρούχο μέσα στο κρεββατάκι ώστε να έχει την μυρωδιά σας...Και βάλτε το σε ένα ήσυχο σημείο στο σπίτι, ώστε να το δεί σαν φωλίτσα Εγώ ας πόυμε του το έχω κάτω από το κρεββάτι μου.
Επείσης μπορεί να μην μπαίνει ακόμη γιατί κάνει ζέστη..Μόλις πιάσουν τα κρύα μπορεί να το τιμήσει!
Ευχαριστώ για τις συμβουλές mimikaki, δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι ότι έχει κακομάθει και δεν θα μας κάνει τη χάρη, αλλά αξίζει μια προσπάθεια.

Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

H mimikaki έγραψε στις 22:09, 02-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από toulis
Ευχαριστώ για τις συμβουλές mimikaki, δεν σου κρύβω ότι φοβάμαι ότι έχει κακομάθει και δεν θα μας κάνει τη χάρη, αλλά αξίζει μια προσπάθεια.
Τίποτα
Κοίτα εμένα ο Φρού προτιμάει όλα τα άλλα μέρη του σπιτιού να αράζει αλλά όταν έχουμε επισκέψεις ή όταν τρομάζει, ή θυμώνει πάει και χώνεται κατευθείαν εκεί Είναι το "ησυχαστήριιο" του Γιαυτό και εγώ ποτέ δεν τον πλησιάζω όταν πάει τον αφήνω στην ησυχία του και όταν θέλει έχεται και με βρήσκει...Βέβαια ο δικός μου είναι και ειδική περ'ίπτωση φοβιτσιάρη γατούλη

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 12:05, 09-10-07:

Κοιμούνται οι γάτες σας τα βράδυα; Το δικό μου το καμάρι, αφού ξεπέρασε το σοκ της αλλαγής περιβάλλοντος, ξεράθηκε στον ύπνο τις δύο τελευταίες μέρες από το πρωί έως το απόγευμα και υποθέτω ότι το ίδιο θα κάνει και σήμερα που είναι - για πρώτη φορά - ολομόναχη. Τη νύχτα το μάτι γαρίδα - εμείς πέφτουμε για ύπνο και ετούτη κάθεται και φυλάει σκοπιά. Τα δικά σας έχουν προσαρμοστεί στο ωράριό σας;

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,999 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 12:09, 09-10-07:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Τα δικά σας έχουν προσαρμοστεί στο ωράριό σας;
Ναι! Πέφτουν για ύπνο μαζί μας και συνήθως κοιμούνται σερί μέχρι το πρωί, μόνο που ξυπνάνε στάνταρ 10 λεπτά πριν από μας και μας ταράζουν στα ποδοβολητά, τα γουργουρίσματα και τα χαστούκια για να σηκωθούμε...
Η Αρήθα μου καμιά φορά νυχτοπερπατάει, αλλά είναι πολύ διακριτική, ίσα που την παίρνω χαμπάρι όταν κατεβαίνει απ'το κρεββάτι.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,158 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 12:15, 09-10-07:

Εμένα πάλι δεν είναι καθόλου διακριτικά. Τα πιάνουν οι λύσσες τους γύρω στις δύο το βράδυ και στις έξι το πρωί, κυνηγιούνται, σέρνουν το γατοτούνελ και το αντίσκοινό τους σ' όλο το σπίτι και κάνουν ΔΑΙΜΟΝΙΣΜΕΝΟ θόρυβο!

Παράθεση

marigo173

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη marigo173
H marigo173 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H marigo173 έγραψε στις 13:59, 09-10-07:

ΟΥΦΦΦ, η Λουκρητία έχει καθιερώσει τις τελευταίες βδομάδες πρωινή συναυλία, με τις πρώτες αχτίδες φωτός, για να βγαίνει έξω, η οποία περίπου έχει ως εξής: ΝΙΑΑΑΑΟΥΥΥ, ΝΙΑΑΑΑΑΑΑΟΥΥ (Χ125 φορες )κτλ κτλ. Στήνεται μάλιστα δίπλα στο κεφάλι μου γιατί μάλλον έχει υποψιαστεί ότι είναι πιο αποτελεσματικό να γκρινιάζει κοντά στα αυτιά μου. Επίσης σε περίπτωση που τα ηχητικά εφέ δεν με πτοήσουν ανεβαίνει στο παράθυρο που είναι πίσω από το κρεβάτι μου και πηδάει με δύναμη πάνω στο στρώμα, οπότε πετάγομαι εγώ θέλω δε θέλω.. Το θέμα βέβαια είναι ότι αν καταφέρω να την αγνοήσω μετά από κανένα 10λεπτο ξαναξεραίνεται στον ύπνο και ξυπνάει καλό μεσημέρι (που το προτιμώ γιατί δε θέλω να γυρνάει στους δρόμους από τα ξημερώματα). Τις τελευταίες φορές όμως κερδίζει κατά κράτος

Παράθεση

MHTSI

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MHTSI
H MHTSI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 285 μηνύματα.

H MHTSI έγραψε στις 15:13, 09-10-07:

Σε αυτο εχω να το λεω παρα ειμαι τυχερη και οι δυο τους κυριες προσαρμοστηκαν πληρως στα ωραρια μας μεχρι και το ξυπνητηρι κανει η Φαιδρα, παει στην μαμα μου 7 παρα 10 και την ξυπναει για να ξυπνησει την αδερφη μου και της λεει και η μαμα μου το κανεις που το κανεις γιατι δεν ξυπνας την Σοφια απευθιας ... αλλα ξερει τι κανει ... σου λεει η Σοφια δεν ξυπναει με τιποτα οποτε ασε να ξυπνησω εγω αυτη που μπορω Η δε Ιολη, κοιμαστε μαζι και αν σηκωθω το βραδυ για οτιδηποτε ..δεν πτοειται παρολο που ξυπναει δεν σηκωνεται καν ... σου λεει θα γυρισει :cool: το πρωι ομως με το που θα σηκωθω εχει πεταχτει σαν ελατηριο

Παράθεση

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

H Gloriana έγραψε στις 22:13, 09-10-07:

Όσα γατιά είχα κοιμόντουσαν μαζί μου ως το πρωί. Ο Πελοπίδας αν αργούσα το πρωί να σηκωθώ καιάρχιζε να πεινάει μου ακουμπούσε τη μύτη με το πατουσάκι για να ξυπνήσω. Και εγώ κουκουλωνόμουν για να μη με ξυπνήσει και συνέχιζα. Όταν και αυτή η προσπάθεια δεν έπιανε άρχιζε η γκρίνια, εκείνο το επίμονο νιαούρισμα που σου τρυπάει τα αυτιά και σε αναγκάζει να κάνεις αυτό που θέλει, για να σταματήσει!

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 09:05, 10-10-07:

Εμένα η Τάρα μου, όταν ήταν μικρή κοιμόταν πάντα στο κρεββάτι, στα πόδια μου. Και μόλις χτυπούσε το ξυπνητήρι, ανέβαινε στο κεφαλάρι του κρεββατιού και με άρχιζε στις σφαλιάρες!!!! Τώρα κοιμάται πάντα στην αγαπήμένη της πολυθρόνα του σαλονιού (μην τολμήσει κανείς να καθίσει εκεί, θα τον εκτοπίσει)!! Η μικρή Ζόρμπι κοιμάται (και αυτή) στο κρεββάτι, αλλα πάνω στα κεφάλια μας, σαν στεφάνι!!! Η Μάρθα πάλι, έχει ανακαλύψει το καλάθι με τα άπλυτα..... Η Μάσκο και αυτή στο κρεββάτι (το κρεββάτι μου είναι "όποιος προλάβει"), ευτυχώς στα πόδια μου και μόλις χτυπήσει ξυπνητήρι κατεβαίνει και έρχεται δίπλα στο πρόσωπό μου και νιαουρίζει (είνια πιο ευγενική από την΄Τάρα)! Η Νούμπι και ο Φάνης είναι πιο φυσιολογικοί στον ύπνο τους!

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 09:10, 10-10-07:

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ούτε η Νούμπι είναι φυσιολογική! Της αρέσει να κοιμάμαι ανάσκελα και να ανεβαίνει πάνω μου και να ακουμπάει το κεφαλάκι της στο πρόσωπό μου!!!!

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 11:38, 10-10-07:

Πώς τα έχετε καταφέρει, τέλος πάντων; Μάλλον φταίει ότι πολλοί από εσάς έχετε δύο ή περισσότερα γατιά και κάνουν το ένα παρέα στο άλλο όταν φεύγετε. Η γατούλα μου περνάει τη μέρα κρυμμένη και ροχαλίζοντας και τη νύχτα δεν ανεβαίνει στο κρεβάτι μου, αν και θα την ήθελα δίπλα μου για να μη φοβάται μόνη της και να καταλαβαίνει ότι είμαστε κοντά της. Το πρωί αρχίζει να νιαουρίζει και αν δεν είναι το χαρακτηριστικό νιαούρισμα της πείνας, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιαουρίζει. Βαριέται; Δε θέλει να μείνει μόνη της; Φοβάται κάτι; Είναι και πολύ φοβιτσιάρικο γατί από τη φύση της Άβυσσος η ψυχή της γάτας.. Μήπως φταίει ότι δεν έχει συνηθίσει ακόμα πλήρως στο σπίτι; Την πήρα πολύ πρόσφατα, την περασμένη Παρασκευή.

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 11:42, 10-10-07:

Πώς τα έχετε καταφέρει, τέλος πάντων; Μάλλον φταίει ότι πολλοί από εσάς έχετε δύο ή περισσότερα γατιά και κάνουν το ένα παρέα στο άλλο όταν φεύγετε. Η γατούλα μου περνάει τη μέρα κρυμμένη και ροχαλίζοντας και τη νύχτα δεν ανεβαίνει στο κρεβάτι μου, αν και θα την ήθελα δίπλα μου για να μη φοβάται μόνη της και να καταλαβαίνει ότι είμαστε κοντά της. Το πρωί αρχίζει να νιαουρίζει και αν δεν είναι το χαρακτηριστικό νιαούρισμα της πείνας, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιαουρίζει. Βαριέται; Δε θέλει να μείνει μόνη της; Φοβάται κάτι; Είναι και πολύ φοβιτσιάρικο γατί από τη φύση της Άβυσσος η ψυχή της γάτας.. Μήπως φταίει ότι δεν έχει συνηθίσει ακόμα πλήρως στο σπίτι; Την πήρα πολύ πρόσφατα, την περασμένη Παρασκευή.
Πήρες τη γατούλα Βιρμανίας τελικά?
Αν όλα αυτά αφορούν αυτή μου κάνει εντύπωση, γιατί είναι γάτες γενικά πολύ εξαρτημένες από την ανθρώπινη παρέα (σύμφωνα με το γάτο μου και αυτά που έχω διαβάσει).
Το νιαούρισμα είναι σαν σιγανό "αχχχχχ"?
Αν ναι, με αυτό τον τρόπο επιζητά προσοχή παιχνίδια και χάδια.
Ισως ακόμη είναι ταραγμένη από την αλλαγή, αλλά σιγά σιγά θα συνηθίσει. Χρειάζεται ήρεμο περιβάλλον για να γίνει αυτό.
Πάντως ο Σίβα που ήταν 5 μηνών όταν τον πήρα, ήταν πολύ "του κρεβατιού". Συχνά βρισκόταν μπλεγμένος στα μαλιά μου, όταν ξυπνούσα. Μετά απο 7 χρόνια συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 12:22, 10-10-07:

Ναι, Ισμήνη! Πήρα τη γατούλα Βιρμανίας και είναι μία κούκλα. Τεσσάρων μηνών θηλυκιά και πολύ χαδιάρα, η πιο χαδιάρα γάτα που έχω γνωρίσει μέχρι τώρα. Και είναι πολύ έξυπνη και πολύ ήσυχη. Είχε πάθει ισχυρό σοκ από το ταξίδι της και από τα ξημερώματα Σαββάτου έως το μεσημέρι της ίδιας μέρας δεν έλεγε να βγει από τη γατοφόρο. Δεν είχε φάει τίποτα και δεν είχε πιει καθόλου νερό και εγώ είχα πάθει κατάθλιψη που την έβλεπα έτσι. Από τη στιγμή που γνωριστήκαμε, όμως, είμαστε φιλαράκια και έχω ενοχές που την αφήνω μόνη όταν έρχομαι στη δουλειά Δε νιαουρίζει δυνατά και συχνά, αλλά πετάει κανένα "νιάοουυυυυυ" παραπονεμένα όταν πεινάει και κανένα "νιάου" όταν θέλει χάδια ή τη φωνάζω. Έχει κι ένα άλλο νιαούρισμα το οποίο δεν έχω καταφέρει να μεταφράσω ακόμα. Φοβάται τους θορύβους στο σπίτι, τη βρύση που τρέχει, το καζανάκι της τουαλέτας, τον ήχο μιας πλαστικής σακούλας, την πόρτα που ανοίγει και κλείνει. Πραγματικά δεν ξέρω τί να υποθέσω για αυτό το γατί. Και το βράδυ χώνεται κάπου και είτε κοιμάται (όπως έκανε σήμερα) είτε το μάτι γαρίδα! Και την έχουν μάθει καλούς τρόπους και δεν ανεβαίνει σε καρέκλες, τραπέζια, κρεβάτια, κλπ. Τις τελευταίες μέρες μαζί μου έμαθε την πολυθρόνα στο σαλόνι και για αυτό, όμως, "ζητάει" άδεια πριν. Τί να κάνω για να σταματήσει να φοβάται έτσι; Τη Δευτέρα το πρωί την έβαλα στη γατοφόρο για να πάμε στον κτηνίατρο και όταν βγήκαμε έξω ζάρωσε από το φόβο της

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,455 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 12:32, 10-10-07:

Να σου ζήσει! Βάλε και καμιά φωτογραφία!

Οι φοβίες που περιγράφεις παραπάνω είναι φυσιολογικές. Ακόμα δεν ξέρει προφανώς τι είναι αυτοί οι θόρυβοι και γι αυτό φοβάται. Εάν μάλιστα ζούσε σε ήσυχο περιβάλλον λογικό είναι π.χ. να φοβήθηκε τον ήχο των αυτοκινήτων στο δρόμο κτλ (τα δικά μου φοβουνται ακόμα...)
Προσπάθησε να μην κάνεις απότομες και θορυβώδεις κινήσεις και σιγά σιγά θα συνηθίσει!
Εντομεταξύ μίλα της γλυκά και απαλά και χάιδευε την!

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 12:40, 10-10-07:

Κάθε φορά που τη χαϊδεύω της μιλάω μαλακά για να συνηθίσει και τη φωνή μου. Την έχω μόνο πέντε μέρες και την έχω λατρέψει. Προσπαθώ να μην κάνω υπερβολικό θόρυβο και απότομες κινήσεις και παλεύω να πείσω και την αδερφή μου να κάνει το ίδιο, αλλά αυτό δεν το καταφέρνω πάντα. Όπως και να 'χει, κάποια στιγμή θα προσαρμοστεί πλήρως. Ήδη εχτές είχαμε μια επίσκεψη και δεν έτρεξε να κρυφτεί κάτω από τις καρέκλες. Θα ανεβάσω φωτογραφίες, σύντομα ελπίζω. Απλά κι εγώ με το γατουλίνι έχω χάσει λίγο το πρόγραμμά μου:cool: Είμαι μεγάλη χαζομάνα τελικά!

Παράθεση

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

H Gloriana έγραψε στις 14:03, 10-10-07:

Κάθε φορά που τη χαϊδεύω της μιλάω μαλακά για να συνηθίσει και τη φωνή μου. Την έχω μόνο πέντε μέρες και την έχω λατρέψει. Προσπαθώ να μην κάνω υπερβολικό θόρυβο και απότομες κινήσεις και παλεύω να πείσω και την αδερφή μου να κάνει το ίδιο, αλλά αυτό δεν το καταφέρνω πάντα. Όπως και να 'χει, κάποια στιγμή θα προσαρμοστεί πλήρως. Ήδη εχτές είχαμε μια επίσκεψη και δεν έτρεξε να κρυφτεί κάτω από τις καρέκλες. Θα ανεβάσω φωτογραφίες, σύντομα ελπίζω. Απλά κι εγώ με το γατουλίνι έχω χάσει λίγο το πρόγραμμά μου:cool: Είμαι μεγάλη χαζομάνα τελικά!
Άντε, καλώς τα δέχτηκες. Λοιπόν στο μήνα απάνω, θα κοιμάστε αγκαλιά, μούρη-μούρη και θα ροχαλίζετε ευτυχισμένα και τα δυο.
Εδώ θα μαστε και θα μας τα λες!
:up:

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 13:35, 11-10-07:

Ευχαριστώ Η αλήθεια είναι ότι σιγά σιγά της μεταδίδω "κακές" συνήθειες (να ανεβαίνει σε πολυθρόνες, καρέκλες, κρεβάτια), αλλά εξακολουθεί να μην είναι από τα γατιά που αναλαμβάνουν πρωτοβουλία και πηδάνε όπου βρουν. Εχτές την ανέβασα στο κρεβάτι μου και της άρεσε τόσο πολύ που συνεχώς χουρχούριζε και "ζύμωνε" με τα μπροστινά της πόδια. Κι ας μην έκλεισε μάτι πάλι. Μου άρεσε πολύ που την είχα δίπλα μου, ήξερα ότι δεν ένιωθε μοναχούλα της

Παράθεση

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

H Gloriana έγραψε στις 13:43, 11-10-07:

Ζυμαράκια, χουρχουρίσματα, άντε έρχεται ο χειμώνας κάτω από το πάπλωμα αγκαλιά σας βλέπω!

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

H Fotini έγραψε στις 13:50, 11-10-07:

Παράθεση

IRMACAT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IRMACAT
H IRMACAT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H IRMACAT έγραψε στις 15:31, 11-10-07:

H Iρμα συνήθως κοιμάται στο μαλκόνι ή στο
καλάθι της :greycat:

Παράθεση

Mia_m (Μαρία)

Διακεκριμένο μέλος

H Mia_m έγραψε στις 15:37, 11-10-07:

Αυτή τη στιγμή το τέρας έχει αγκαλιάσει μια κουβέρτα και κοιμάτε πολύ ωραία,τη ζηλεύω,θέλω κι εγώ να κοιμηθώ έτσι

Παράθεση

IRMACAT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IRMACAT
H IRMACAT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H IRMACAT έγραψε στις 15:51, 11-10-07:

Η Ιρμα συνήθως κοιμάται στο μπαλκόνι
ή στο καλάθι της :greycat:

Παράθεση

nena

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη nena
H nena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (5-6 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,679 μηνύματα.

H nena έγραψε στις 15:58, 11-10-07:

Παντού. Το πρόβλημα το έχουμε μόνο στις ώρες. Κοιμάται όταν εμείς είμαστε ξύπνιοι και μένει ξύπνιος όταν εμείς κοιμόμαστε και παίζει με τον καλό μου και με ότι άλλο βρει στο σπίτι. Η αλήθεια είναι ότι εμένα και τα παιδιά μας συμπονάει. Ήταν ένα διάστημα που κόντεψε ο καλός μου να δημιουργήσει το χοντρότερο γάτο του πλανήτη, έτσι που κάθε φορά που τον τραβολόγαγε σηκωνόταν και του έβαζε κονσέρβα. Πάντως παρόλο που εγώ είμαι δίπλα στο Τάσο ο Μαντού με τα δικά του χέρια και πόδια παίζει και στο δικό του αυτί σκούζει, ακόμα και αν για κάποιο λόγο κοιμηθώ εγώ στη θέση του Τάσου. Από ένστικτο τον βρίσκει παντού. Α, ενίοτε και άμα έχουμε ξεχάσει ανοικτό το πιάνο παίζει και πιάνο, μιας και είναι η μόνη του ελπίδα να κατορθώσει να φτάσει το καναρίνι.

Παράθεση

lamni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lamni
. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

O lamni έγραψε στις 16:08, 11-10-07:

Η Πίντα κοιμαται στην κουκέτα στο παιδικό φυσικά στον "πάνω όροφο" .Πάντως σε γενικές γραμμές ακολουθεί το ωράριό μας .είναι πολύ ζωηρή το απόγευμα κατά τις 8 Το βράδι κοιμάται κανονικά αγγαλιά με τον μικρό μου γιο ο οποίος πολλές φορές παραπονιέται γι δαγκώματιες που του ρίχνει. Α επίσης παρακολουθεί και πολύ τηλεόραση...... με πάθος!

Παράθεση

Gloriana

Αποκλεισμένος χρήστης

H Gloriana έγραψε στις 18:06, 11-10-07:

Ζηλεύω πολύ...
Πάνε περίπου 10 χρόνια από τότε που έχασα τον Πελοπίδα και έχω να ζήσω με γατί καιρό... Συνήθως τα έχω στον κήπο...
Ψήνομαι να πάρω ένα γατέλι μέσα στο σπίτι πάλι...

Παράθεση

ΣΙΣΥ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΣΙΣΥ
. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O ΣΙΣΥ έγραψε στις 12:09, 15-10-07:

Η αγαπητή μου Σίσσυ όταν την πρωτοπήρα κοιμόταν στο κλουβάκι της και εγώ στο κρεβάτι και κοιταζόμασταν με φόβο και περιέργεια. Τώρα κοιμάται συνήθως στο κρεβάτι μου εκτός και αν κάνω ανήσυχο ύπνο, οπότε πάει στη μαξιλάρα της δίπλα στο κρεβάτι. Για να μην την ενοχλώ δεν κουνάω τα πόδια μου (αν εκνευριστεί μπορεί και να με δαγκώσει) με αποτέλεσμα πολλές φορές να παθαίνω κράμπες. Για να την νανουρίσω την κρατώ αγκαλιά και εκείνη με ζυμώνει ατέλειωτα, οπότε οι μεταξωτές πυτζάμες μου έχουν γίνει κουρέλια από τα νύχια της.
Μια μέρα όμως είχα πολύ άσχημο ύπνο. Ένιωθα ασφυξία. Πήρα κουράγιο και πετάχτηκα πάνω, οπότε μόλις ξύπνησα τι αντιλήφθηκα? Η κυρία είχε ξαπλώσει πάνω στο λαιμό μου, γιατί εκεί βολεύτηκε, και παραλίγο να με πνίξει γιατί δεν μπορούσα να αναπνεύσω! Προσοχή λοιπόν κυρίως όσοι έχετε παιδιά, γιατί οι άτιμες κοιμούνται όπου βρούν ζεστασιά, χωρίς να υπολογίζουν τις συνέπειες.
Το πρωί με ξυπνά στις γύρω στις 5 π.μ. με σφαλιάρες, ρίχνοντας πράγματα κάτω για να κάνει θόρυβο (το δωμάτιο μου είναι πλέον χωρίς αντικείμενα, σαν γιαπωνέζικο) ή χαιδευοντας με με τα μουστάκια της. Το μαρτύριο αυτό κρατά χρόνια τώρα και ο λόγος είναι ότι θέλει να της σερβίρω το πρωινό της. Καμιά φορά με ξυπνά δυο φορές και στις 3 π.μ. και στις 7 π.μ., οπότε ΄την υπόλοιπη ημέρα κυκλοφορώ σαν ζόμπι και ποιός να με καταλάβει?

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:15, 15-10-07:

Τυλιγμένος σε μια κουβέρτα, την οποία κα βυζαίνουμε.. και μετά μένει εκει...
Όταν είναι μόνος στο σπίτι κοιμάτε πίσω απο τα μαξιλαρια του καναπέ
https://forum.mycat.gr/gallery/show...=3&userid=2223

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 12:17, 15-10-07:

Κάποιος μοτ φαίνεται έχει κακομάθει τη γατούλα του, Σίσσυ...

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:23, 15-10-07:

Α... και μείς βλέπουμε πολύ τηλεόραση....
Προτιμάμε ποδόσφαιρο (τστσ σαν άνδρες που είμαστε..)
επίσης δείχνουμε ενδιαφαίρον σε ντοκυμαντέρ με ζώα και ειδικά με πουλιά!!!:up:
΄Οπου και πλησιάζουμε την τηλεόραση εξτασιασμένοι... και παρακολουθούμε απο κοντά!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους