Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 113,098 εγγεγραμμένα μέλη και 713,224 μηνύματα σε 22,451 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 345 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κολάρο...Και τώρα;

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη galateia
H Γαλάτεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H galateia έγραψε στις 12:08, 21-10-08:

Hello,hello!
Από χτες το βράδυ σας έχω τρελάνει,το ξέρω...
Αλλά αμάρτησα για το παιδί μου!
Ο Ρίκο έχει ράματα στο τουτό του (ε...τι δεν καταλαβαίνετε; ) και πρέπει να φορέσει κολάρο.
The thing is...πως να του το βάλω;Έχει ιμάντες και εσοχές αλλά...που μπαίνει τι;
Προσπάθησα να του το βάλω με άκρα αποτυχία!
Άντε και τα καταφέρνω,ξεπερνάμε και το θέμα της στεναχώριας (έχει κάνει εγχείρηση,γεμίζει το σπίτι με τσίσα και κακάκια,έχει κακή διάθεση και ζαλίζεται και να τον κάνω και να μοιάζει με την Ελισσάβετ; ),μετά φαγάκι και νερό πως θα φάει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 12:13, 21-10-08:

δεν ξέρω να σε βοηθήσω στο πως θα το βάλεις. Εγώ θα ήμουν ικανή να το τυλίξω γύρω απότο λαιμό και να το πιάσω με συραπτικό...

Σίγουρα όμως δεν τον ενοχλεί στο να φάει. Αν θές βάλε ελαφρώς πιο ψηλά από το πάτωμα τα πιατάκια. και χρησιμοποίησε χαμηλο για φαγητό.

Έχει μύτη η γάτα σου έτσι; (οι δικές μου δεν έχουν..) αν έχει θα βολεύτεί..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

H Γαλάτεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H galateia έγραψε στις 12:19, 21-10-08:

Τις έχω δει τις δικές σου και ήθελα να τις σχολιάσω κιόλα αλλά το ξέχασα !Θα το κάνω όμως.
Ναι είμαστε μακρυμούρηδες!Μια μουσούδα να!Ρε παιδιά....είναι φυσιολογικό που είναι...μεγάλο;Στα βιβλία δείχνουν γάτους με πιο κοντά.Σκέφτομαι να το κόψω(όταν μπει).

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 12:22, 21-10-08:

χμ είναι.... μεγάλο; το κολάρο; ο κτηνίατρος στο έδωσε ή στο πετσοπ; είναι απλά για να τον εμποδίζει να γλυφτεί.. ίσως αν το κουρέψεις (το κολάρο) να μην κάνει καλή δουλειά...

Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

H galateia έγραψε στις 12:36, 21-10-08:

Ναι για να τον εμποδίσει είναι αλλά είναι huuuge!Θα περιμένω μέχρι το απόγευμα που ανοιγει ο γιατρός το ιατρείο να τον ρωτήσω να μου πει και την τοποθέτηση και αν μου δώσει ικανοποιητική απάντηση θα την ποστάρω.Είπαμε,πρέπει να βοηθηθούν και οι επόμενοι!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:29, 21-10-08:

Αν είναι αυτό που ξέρω.. πρέπει να το συναρμολογήσεις... το κάνεις χωνί, και μετά κάτι πλαστικά απο κάτω τα κάνεις θηλιά.. όσα είναι... μετά περνάς απο μέσα λουράκι για τον λαιμό. Το παίρνεις, το έτοιμο χωνί, περνάς το χέρι απο μέσα και πιάνεις το κεφάλι της γάτας... το φοράς, και μετά του δένεις το λουράκι, για να μην μπορεί να το ξαναβγάλει.

Εάν κατάλαβες τίποτα, και έχεις και το ίδιο κολλάρο......

Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

H galateia έγραψε στις 13:34, 21-10-08:

Αυτό είναι!
Α έτσι εξηγείται!Καλώς,θα το δοκιμάσω!Thnx πολύ πολύ!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,796 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:41, 21-10-08:

Μπράβο μου!!!!! ή μάλλον μπράβο ΣΟΥ!!!!!!:up:

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,756 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 14:51, 21-10-08:

Εδω μια φωτο της Μυρτουλας με κολαρο, μετα την στειρωση της,για να μην τραβαει τα ραμματα.Δεν ειχε κανενα προβλημα με το φαγητο,δεν την εμποδιζε καθολου.Απλα συνεχεια ηθελε να το βγαλει(μια φορα τα καταφερε), ωσπου να περασει εκεινη η βδομαδα και να της βγαλουμε τα ραμματα μαρτυρησαμε ολοι.
Υπομονη θα περασει.

Παράθεση

galateia (Γαλάτεια)

Δραστήριο Μέλος

H galateia έγραψε στις 15:01, 21-10-08:

Εμένα όντως είναι πολύ πιο μακρύ!Και μόλις διαπίστωσα ότι είναι και λάθος νούμερο(μου το συνέστησε ο γιατρός!!!).Του είναι πολύ μεγάλο το χωνί και το φτιαξα όσο πιο μικρό γίνεται .Φυσικά το βγάζει!
Τον αποτρέπω να πλυθεί εκεί κατω και μου κλαίει.Νιώθει βρώμικος!Νιάουυυυυ

Αρχική Δημοσίευση από niki
Εδω μια φωτο της Μυρτουλας με κολαρο, μετα την στειρωση της,για να μην τραβαει τα ραμματα.Δεν ειχε κανενα προβλημα με το φαγητο,δεν την εμποδιζε καθολου.Απλα συνεχεια ηθελε να το βγαλει(μια φορα τα καταφερε), ωσπου να περασει εκεινη η βδομαδα και να της βγαλουμε τα ραμματα μαρτυρησαμε ολοι.
Υπομονη θα περασει.

Παράθεση

tessa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tessa
H tessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H tessa έγραψε στις 12:02, 14-05-21:

Καλησπέρα σας!

Κάναμε τη στείρωση! Τελικά βάλαμε και το κολάρο περιορισμού γιατί ήταν λίγο άτιμη με τα ράμματα της. Το έχει συνηθίσει και με την αντιβίωση όλα καλά, την παίρνει στο φαγάκι της. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής. Προσπαθεί να κάνει μπάνιο αλλά εκτός από την ουρίτσα της δεν φθάνει τα υπόλοιπα σημεία λόγω του κολάρου. Έχω αγοράσει μαντιλάκια και dry shampoo γιατί δεν θέλω να νιώθει βρώμικη. Το θέμα είναι όμως ότι πέρα από το τρίχωμά της δεν ξέρω αν πρέπει να την καθαρίζω και αφού πάει τουαλέτα , από πίσω δηλαδή. Φοβάμαι μήπως την τσούξει αλλά από την άλλη φοβάμαι μήπως πάθει καμία μόλυνση γιατί το κολάρο μου είπε ο κτηνίατρος πρέπει να το φοράει 15 μέρες! Εσείς τι κάνατε σε παρόμοια περίπτωση; Ευχαριστώ!
Παράθεση

Aleksa

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Aleksa
H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,762 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε στις 20:23, 14-05-21:

Παρεκτός αν λερωθεί, δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιήσεις έξτρα υγρά μαντηλάκια (εννοείται αυτά τα ειδικά που έχουν για τα κατοικίδια, τα άλλα ενδεχομενως ερεθίσουν την περιοχή).
Στη δική μου το κολάρο χρειάστηκε να σκουπίσω μόνο, από υπολείμματα κονσέρβας που λερώθηκε καθώς έτρωγε.

Καλή της ανάρρωση και σιδερένια!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Aleksa : 14-05-21 στις 22:01.
Παράθεση

tessa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tessa
H tessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H tessa έγραψε στις 21:26, 14-05-21:

Ναι ειδικά μαντηλάκια για κατοικίδια έχω πάρει! Προσπαθεί το γλυκό μου να κάνει μπάνιο και δεν μπορεί.. Το κολάρο όντως το καθαρίζω γιατί αν και έχω βρει μια κονσέρβα με κουτάκι που «χωράει» και μπαίνει το κολάρο μέσα υπολείμματα υπάρχουν. Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Δεν θέλει το λουράκι/κολάρο - Από Snifish
      Το θέμα έχει λάβει 127 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-07-15 στις 15:20.
    • Κολάρο για ψύλλους - Από χροστοφορος κ.
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-02-15 στις 04:02.
    • Ηλεκτρονικό κολάρο - Από panosb
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-11-10 στις 20:25.
    • Κολάρο Ελισάβετ για μικρό ψιψίνι; - Από fru_fru
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-10 στις 15:02.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους