Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 123,466 εγγεγραμμένα μέλη και 713,645 μηνύματα σε 22,523 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 459 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

SOS! Βοήθεια με μικρά γατάκια

superkitten

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη superkitten
H superkitten αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H superkitten έγραψε στις 17:18, 05-06-11:

Γεια σας! Φροντίζω τρεις γατουλες καιρο τωρα. γεννησαν πριν ενα μηνα περιπου. συνολικα 10 μικρα κ μου τα εφεραν στο κηπο μου. ολα πηγαιναν καλα οι μανουλες ταιζαν τα γατακια τους ολες μαζι κ σκεφτομουν οτι οταν απογαλακτιστουν τα μικρουλια να τα χαρισω. ομως λιγες μερες τωρα εχω δει κατι περιεργο!!! η μια γατουλα προσεχει κ θηλαζει ολα τα μικρα!!! οι αλλες δυο τα παρατησαν αν κ μενουν ακομα στον κηπο μου. τα εχουν βαλει ολα σε ενα ζεστο κουτι εκτος απο ενα γατακι (φαινεται γερο κ περπαταει) το οποιο ειναι μονο του εξω απο το κουτι. τα μωρα κλαινε κ ζητανε να φανε. η μια γατα ειναι αδιαφορη προς τα γατακια κ η αλλη αγριευει στα παιδια της. μονο η τριτη μαμα γατα τρεχει σε ολα τα γατακια κ τα θηλαζει. αν κ φαινεται λιγο κουρασμενη.δε ξερω τι να κανω!!!

μπορει μια γατα να θηλαζει τοσα γατακια; για πιο λογο τα παρατησαν οι αλλες δυο κ τα αγριευουν;

ειναι δυσκολο να τα φροντισω ολα. ξερετε καμια φιλοζωικη στη μαγνησια (πηλιο, βολος κλπ); θελω να στειρωσω τις μαμαδες αλλα δε ξερω που. σκεφτομαι να βαλω αγγελιες εδω να δωσω τα γατακια σε υπευθυνους γονεις που να τα αγαπανε κ να τα φροντισουν.

ΥΓ. πρεπει να τους δινω γαλα εγω σε πιατακι; σε ποσο καιρο εχουν ανοιξει πληρως τα ματακια τους;

σας ευχαριστω πολυ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

γεωργια33 (Ελένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη γεωργια33
H Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (4 πολακια και πολλα χελωνακια! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.

H γεωργια33 έγραψε στις 19:28, 22-10-11:

ειναι πολυ φισιολογικο αυτο.τα ζωα δεν ειναι σαν εμας!και δεν το λεω με την κακη ενοια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Catman81

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Catman81
Ο Catman81 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Catman81 έγραψε στις 18:48, 21-07-21:

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μαζέψει 2 αδέσποτα γατάκια υπολογίζω την ηλικία τους σε δύο εβδομάδες.Η μαμά τους τα εγκατέλειψε. Τα μάζεψα με την ελπίδα οτι θα βρω κάποιον άλλο να τα αναθρέψει τελικά διότι λόγω δουλειάς θα τα αφήνω πολλές ώρες χωρίς τροφή (9 ώρες)και έχω αμφιβολίες αν θα τα καταφερουν.Για τη ώρα πιστεύω ότι βασανίζονται και αυτά βασανίζομαι και εγώ. Θεωρεί κανείς από την εμπειρία του ότι μπορούν να αντέξουν; Αν δε βρεθεί κάποιος να τα αναθρέψει όπως πρέπει τι θα προτείνατε να κάνω;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

χρηστος καιτη

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη χρηστος καιτη
Ο χρηστος καιτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O χρηστος καιτη έγραψε στις 20:41, 22-07-21:

καλησπερα, δυσκολο να βρεις καποιον αλλον να τα αναλαβει πληρως, αλλα μονο για τις ωρες που λειπεις στην δουλεια και μετα να τα περνεις αμεσα για να ξεκουραστει ισως βρεις καποιον καποια γειτονισα που προλαβαινει. τωρα βεβαια δεν ξερω και τι δουλεια κανεις, αλλα αν μπορουσες να τα εχεις για 9 ωρες μεσα σε ενα κουτι με τρυπες κοντα σου για να ταιζεις ανα διαστηματα ειναι καλλιτερα απο την πεινα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους