Το MyCat είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 149,834 εγγεγραμμένα μέλη και 713,850 μηνύματα σε 22,615 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το MyCat άλλα 218 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Η Σοράγια αναζητά οικογένεια που να την αγαπά

Polka Polka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Polka Polka
Ο Polka Polka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O Polka Polka έγραψε στις 20:03, 18-01-12:

η Σοράγια μας είναι μια Περσική γατούλα 6 ετών που την αγαπάμε στην οικογένεια μας πολύ.
Είμαστε αναγκασμένοι όμως να της βρούμε καινούργια οικογένεια λόγω αλλαγής της κατοικίας μας.
Δεν μπορούμε να την πάρουμε μαζί μας ούτε να την αφήσουμε στον δρόμο και να περιπλανάται στις αυλές.
Είναι φοβερά τρυφερή, γουργουρίζει με το πρώτο χάδι.
Οποιος μπορεί να την αγαπήσει θα χαρούμε να την υιοθετήσει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

lovekittens (ειρηνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lovekittens
H ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.

H lovekittens έγραψε στις 20:14, 18-01-12:

πανεμορφη..κριμα να την αποχωριστεισ μετα απο τοσα χρονια δεν υπαρχει περιπτωση στο νεο σπιτι να την κρατησετε;;ψαξτο κι αλλοο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

spokspok (Ζωή)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spokspok
H Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H spokspok έγραψε στις 20:38, 18-01-12:

Πραγματικά είναι μια κούκλα! Αν δεν ψάχναμε για γατάκι μικρό πολύ ευχαρίστως να την πέρναμε. Μακάρι να γίνει κάτι κ να μην αναγκαστείτε να την αποχωριστείτε..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Polka Polka

Νεοφερμένος

O Polka Polka έγραψε στις 20:44, 18-01-12:

συγκατοικούμε με κάποιον που έχει θέση σαν όρο "οχι γάτες".
Δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 20:54, 18-01-12:

Προσωπικά μιλώντας, δε θα συγκατοικούσα με κανέναν, που δεν θα δεχόταν τις γάτες μου...Καλή Τύχη στη γατούλα! Είναι ΘΕΑ!

Polka Polka

Νεοφερμένος

O Polka Polka έγραψε στις 21:04, 18-01-12:

αν όμως έχει άσθμα κάποιος, δεν μπορείς να του πεις όχι

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 21:12, 18-01-12:

Δεν μου έχει τύχει και δεν ξέρω τι θα έκανα, αλλά πιστεύω πως θα βρίσκαμε κάποια λύση, είτε κάνοντας μπάνιο συχνά τη γατούλα, ή κρατώντας κοντή την τρίχα της, επειδή είναι μακρύτριχη! Θα το πάλευα νομίζω...

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,006 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 21:12, 18-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polka Polka
Kαταλαβαινω τη δυσκολια σας και δε θελω να σας φερω σε δυσκολη θεση, αν ειναι οντως το ασθμα το προβλημα υπαρχουν τροποι αντιμετωπισης. Υπαρχουν πολλα μελη στο φορουμ που εχουν ασθμα που συγκατοικουν με γατες και αρκετες μαλιστα

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 21:45, 18-01-12:

Μα τι έγινε και έσκασε μύτη χειμωνιάτικα όλη η περσική αυτοκρατορική οικογένεια; Πεντάμορφη η Σοράγια σαν τη συνονόματή της...Εύχομαι γρήγορα μ'ένα σπίτι που θα την έχουν σαν αυτοκράτειρα!

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 12:24, 19-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Bijoux
Δεν μου έχει τύχει και δεν ξέρω τι θα έκανα, αλλά πιστεύω πως θα βρίσκαμε κάποια λύση, είτε κάνοντας μπάνιο συχνά τη γατούλα, ή κρατώντας κοντή την τρίχα της, επειδή είναι μακρύτριχη! Θα το πάλευα νομίζω...
Αρχική Δημοσίευση από nikolll
Kαταλαβαινω τη δυσκολια σας και δε θελω να σας φερω σε δυσκολη θεση, αν ειναι οντως το ασθμα το προβλημα υπαρχουν τροποι αντιμετωπισης. Υπαρχουν πολλα μελη στο φορουμ που εχουν ασθμα που συγκατοικουν με γατες και αρκετες μαλιστα
Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω!!

Πως θα το αντέξεις??Είναι σαν να παρατάς το παιδί σου!!!!

Πραγματικά δεν ξέρω πως μπορείς να νοιώθεις....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,018 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 14:39, 19-01-12:

...με λένε Κάλλια και είμαι καλά.
Έχω βρογχικό άσθμα και 2 γάτους αποκλειστικά μέσα στο σπίτι.
Κάνω την συνηθισμένη μου θεραπεία και τίποτα παραπάνω.
Αγαπάω τον πνευμονολόγο μου διότι με κουράρει όπως είμαι (με τα 2 γατούνια μου και τις αντίξοες κλιματολογικές συνθήκες όπου προπονούμαι) χωρίς να μου ζητήσει ΠΟΤΕ να αλλάξω τρόπο ζωής.

Δεν θέλω να σε κάνω να αισθάνεσαι άβολα αλλά να σε βοηθήσω.
Όλα είναι θέμα καλής θέλησης και τίποτα παραπάνω.
Καλή τύχη, η γατούλα είναι ΚΟΥΚΛΑ!
Αν θέλεις γράψε λίγα παραπάνω στοιχεία για την γατούλα, αν είναι στειρωμένη αν έχει μάθει να κυκλοφορεί σε κήπο κτλ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

spokspok (Ζωή)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H spokspok έγραψε στις 15:11, 19-01-12:

Καλό θα ήταν να μην φέρνουμε τους ανθρώπους σε δύσκολη θέση. Όλοι μας αγαπάμε τα ζωάκια μας αλλιώς δεν θα ήταν σύντροφοί μας τόσα χρόνια. Αν δεν μπορούμε να δώσουμε λύση τότε τουλάχιστον ας προσπαθήσουμε να μην κάνουμε τους ανθρώπους που έχουν την Σοράγια να νιώσουν περισσότερο άσχημα από όσο ήδη λογικά νιώθουν ....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Gianduia7 (Ευτυχία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Gianduia7
H Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες . Έχει γράψει 1,997 μηνύματα.

H Gianduia7 έγραψε στις 15:23, 19-01-12:

Δεν νομίζω ότι τους φέρνουμε σε δύσκολη θέση απλά βοηθάμε λέγοντας τους ότι υπάρχει λύση!!!!

δεν έχεις διαβάσει τι γράφουν τα κορίτσια?

επειδή ενδιαφερόμαστε τα γράφουμε..αν πρόσεξες...δεν είδα πουθενα να τους κακολογει κανένας....

είδες εσύ?

spokspok (Ζωή)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H spokspok έγραψε στις 15:28, 19-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gianduia7
Δεν νομίζω ότι τους φέρνουμε σε δύσκολη θέση απλά βοηθάμε λέγοντας τους ότι υπάρχει λύση!!!!

δεν έχεις διαβάσει τι γράφουν τα κορίτσια?

επειδή ενδιαφερόμαστε τα γράφουμε..αν πρόσεξες...δεν είδα πουθενα να τους κακολογει κανένας....

είδες εσύ?
Σχόλια τύπου "Είναι σαν να παρατάς το παιδί σου...", νομίζεις ότι βοηθάνε;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 37,965 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:29, 19-01-12:

Οταν καποιος εχει αποφασισει να δωσει τη γατα του,σιγουρα το εχει σκεφτει πριν.Και σιγουρα δεν αντιδρουν ολοι με τον ιδιο τροπο.Αυτη τη στιγμη προεχει να υιοθετηθει η γατουλα,οποτε θα παρακαλουσα να παραμεινουμε στα στενα πλαισια της αγγελιας.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ROZALIA78 (Μαρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ROZALIA78
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H ROZALIA78 έγραψε στις 16:32, 19-01-12:

Καλύτερη τύχη στον κορίτσαρο!!!!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Polka Polka

Νεοφερμένος

O Polka Polka έγραψε στις 20:29, 19-01-12:

είναι πράγματι στειρωμένη, αφού έκανε πρώτα μιά γέννα.
Ξέρει να ζητάει για να κάνει τις βόλτες της σε κήπο και μετά να κτυπά την πόρτα ή την μπαλκονόπορτα για να ξαναμπεί.
Είναι εμβολιασμένη και γιατρός της είναι ο γνωστός σε πολλούς από μας κ. Θωμάς.

Αισθάνομαι πάντως ότι πολλές καλές φίλες με κράζουν.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ώστε να αναγκάζομαι να αποχωριστώ μια γατίσια ψυχούλα που είναι κομμάτι από την ζωή μας.
Από τα χέρια μου έχουν περάσει πάνω από 12 γάτες. Ο "Ντόντος" μου έζησε 14 χρόνια !!
Ελπίζω πάντως να της βρώ μια ζεστή αγκαλιά.

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,024 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 20:37, 19-01-12:

Θα της βρεις εφόσον κάνεις υπομονή .. αυτό είναι το πιο σημαντικό όταν βάζουμε αγγελία για υιοθεσία. Εύχομαι να γίνει και το δικό της θαύμα..

houlieta (Μαρία)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη houlieta
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

H houlieta έγραψε στις 20:50, 19-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Polka Polka
Αισθάνομαι πάντως ότι πολλές καλές φίλες με κράζουν.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ώστε να αναγκάζομαι να αποχωριστώ μια γατίσια ψυχούλα που είναι κομμάτι από την ζωή μας.
Από τα χέρια μου έχουν περάσει πάνω από 12 γάτες. Ο "Ντόντος" μου έζησε 14 χρόνια !!
Ελπίζω πάντως να της βρώ μια ζεστή αγκαλιά.
Ναι, ο καθένας μας σκέφτεται τις θυσίες που θα έκανε για την γάτα του και ίσως να μην είναι κατανοητό ότι και εσύ κάνεις θυσία αφήνοντάς την σε κάποια άλλα χέρια. Η αλήθεια είναι πως όταν κάποιος τρίτος - όπως στην περίπτωσή σου - δεν έχει ζώα και έχει αλεργία, δύσκολα πειθεται να ζήσει με μια γατα.. Και παρόλου που εμείς μπορεί να την λατρεύουμε, ο άλλος ποσώς ενδιαφερεται για αυτό... Θεωρητικά και εγώ λέω πως δεν θα αποχωριζόμουν τα γατόνια μου για κανένα λόγο, αλλά καμιά φορά τα πράγματα έρχονται διαφορετικά από ότι υποθέτουμε..
Εύχομαι να της βρεις σύντομα σπίτι και μακάρι να είναι κοντά εκεί που θα μένεις και να μπορείς ίσως να την βλέπεις που και που..
Είναι πανέμορφη και αυτό είναι υπέρ της..

mpoulaalekoula (Έφη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη mpoulaalekoula
H Έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.

H mpoulaalekoula έγραψε στις 13:42, 20-01-12:

Είναι κούκλα! Δε νομίζω να δυσκολευτείς να βρεις σπιτάκι για τη γατούλα σου..

Βάλε και 2-3 φωτογραφίες ακόμα μωρέ να τη δουν και να πέσουν ξεροί...

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,664 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 15:29, 24-01-12:

Ναι, ναι, κι άλλες φωτό! Θα βρει σπίτι, τέτοια ομορφιά και γλυκιά ψυχή δεν θα μείνει απροστάτευτη

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,018 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 18:39, 26-01-12:

Τί έγινε με την κουκλίτσα?
Βρήκε σπιτάκι???

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους